1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
  1. Aleksandaraleks12345

Aleksandaraleks12345
    Intern

17
    3
    12 ноември 2018
    Машко
    Znaci sepak doagame na moeto deka ne se sporeduvaat arenite na telekom so onie na iptv sto gi nudat

2. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

370
    174
    28 ноември 2014
    Машко
    Ова што го кажав е пример од кај мене дома.
    Директно кога гледам IPTV на Тв преку SS IPTV сликата некако ми е поубава него ли вчера на Андроид Боксот кога го гледав Вардар. Преку боксот, некако е потемна и не се толку јаки боите и не е толку smooth сликата како преку ТВ дирекно. Инаку, се работи за Philips 4K 43” 3год стар.

Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација

3. Mao

Mao
    Gaining Experience

766
    333
    5 Јуни 2007
    Машко
    Пред некој ден земав ИПТВ од @mkiptv и сум задоволен со понудата. Најголем дел од луѓето што продаваат ( на страна и на форумов ) ги препродаваат оние пакети со 7000-12000 канала што има премногу непотребни канали на листата. Како препродавач, моите клиенти се претежно постари лица кои живеат во странство, и притоа услугата која им ја продавам се трудам да бие 24/7 функционална и едноставна и преферирам пакетите да се од балканскиот регион. 90% што ги прашав препродавачите, ми кажаа дека пакетите не се кастомизираат туку мора се што иде да ставам на боксот. Само @mkiptv ми понуди таква опција и пак ќе го пофалам дечкото на невидено ми заврши работа, ми даде пакет со плаќање на почек (Пошто сум од Куманово) :D

На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.
  4. cipiripi

cipiripi
    Gaining Experience

281
    307
    7 Септември 2010
    Пофалба за понудата на @mkiptv.

Користам околу 3 месеци веќе и сум задоволен од понуденото/платеното во целост.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

На goran_oh и mkiptv им се допаѓа ова.
  5. goran_oh

goran_oh
    Practice makes perfect

1,274
    1,043
    26 Април 2013
    Машко
    Дали си пробал тест од Rapidiptv да видиш каква слика има на Arenite/Sport Klub,не знам каква слика има од листите на членот @mkiptv Али за rapid можам да потврдам дека е совршена.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

На smole му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Aleksandaraleks12345

Aleksandaraleks12345
    Intern

17
    3
    12 ноември 2018
    Машко
    Iskreno od rapid ne sum probal. Sum probal sano od luge od forumive nasi i od reklama 5 sto objavuvaat oglasi. Dali na android box ja vadi taa dobra slika ili na smart tv

7. goran_oh

goran_oh
    Practice makes perfect

1,274
    1,043
    26 Април 2013
    Машко
    Епа пробај па ке видиш,јас користам на smart tv.

8. Aleksandaraleks12345

Aleksandaraleks12345
    Intern

17
    3
    12 ноември 2018
    Машко
    Aj prati mi link od rapid iptv i dali davaat besplaten test

9. goran_oh

goran_oh
    Practice makes perfect

1,274
    1,043
    26 Април 2013
    Машко
    Се разбира дека даваат бесплатен тест

IPTV Community

10. Aleksandaraleks12345

Aleksandaraleks12345
    Intern

17
    3
    12 ноември 2018
    Машко
    A za plakanje kako ide moze so master debitna karticka?

11. goran_oh

goran_oh
    Practice makes perfect

1,274
    1,043
    26 Април 2013
    Машко
    Можи ако е за електронско плаќање.

12. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,502
    3,407
    11 Декември 2008
    Машко
    И јас досега не сретнав некаде арените да се 50/60 fps, како кај телеком што си одат мазно, туку како филмовите одат 24p.

13. Aleksandaraleks12345

Aleksandaraleks12345
    Intern

17
    3
    12 ноември 2018
    Машко
    Toa e toa jas sto go zboram ne se pravi sporedba. Ubavo eden decko sto mi dade test mi prizna i vika: epa decko kolku plakas na telekom a ti sakas ist takov kvalitet za 500 den mesecno i da gledas baska po 5000 kanali. E toa go nema kolku pari tolku nuzika mi vika covekot i bese sosema vo pravo

olikomerc, cipiripi и на mkiptv им се допаѓа ова.
  14. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,502
    3,407
    11 Декември 2008
    Машко
    Кој сака имам 2-3 тестови, огромна листа, ама само за смарт телевизори, на PC преку VLC не отвара убаво, дали од што е голема листата незнам.

15. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

762
    697
    27 Април 2010
    Машко
    Само едно нешто ќе ви кажам кога гледате иптв со инсталираните програми на телевизор, и специјални ресивери кои се наменети стрикно за ИПТВ сликата не е исто и не може да се рамни.Андроид бокс од 600 до 1200 денари не можете да го рамните со оригинал МАГ 351 ресивер кој е наменет стрикно за иптв.Сликата е врв работи беспрекорно не кочи нит се блокира нит трокира.Се зависи тој што го дава иптв кај му се серверите дали има во европа т.е холандија,германија,романија,велика британија,бугарија, секаде каде што имате пинг на дедикате сервер до 40 или 50 мс не треба да имате проблем, а рачунајте да гледате иптв на бугарски сервер каде што пингот ви е 6мс 10мс разликата е огромна.Тука влагаат многу работи и варијабили кои само стручни лица знаат кај е проблемот но никогаш нема да ви го кажат.Јас не сум стручен но разликата од ТВ СОФТЕР смарт хуб до специјализиан иптв ресивер е огромина.

На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.
  16. smole

smole
    Unstoppable

2,920
    3,265
    18 Април 2007
    Со години бев на rapid т.е. по сегашно на iptv.community , риселерот ми рече дека он почнал со ProIPTV демек бољи се и се префрлив на тоа.

Грешка.

Останете си со iptv.community и не се префрлајте на ниеден друг сервис макар ветувале брда и планини, јас лекцијата си ја научив не сакам некој друг да се заебе како мене.

На ipadair, ТАТА_МАТА, Luxell и уште 7 други им се допаѓа ова.
  17. goran_oh

goran_oh
    Practice makes perfect

1,274
    1,043
    26 Април 2013
    Машко
    +1

18. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,502
    3,407
    11 Декември 2008
    Машко
    Од пред некој ден Samsung ја тргнаа Smart IPTV апликацијата од нивните телевизори.
    Тие што сакаат да ја инсталират, ја нема веќе, а кај тие што ја имаа инсталирано не ги отвара каналите, барем кај мене.

Некое решение да не има или да барам андроид бокс / маг ресивер?

19. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

370
    174
    28 ноември 2014
    Машко
    ЗОШТО??????

20. cipiripi

cipiripi
    Gaining Experience

281
    307
    7 Септември 2010
    Кај мене уште (до сношти) работи.
    Самсунг 8002 модел.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

21. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,502
    3,407
    11 Декември 2008
    Машко
    Од ноќеска прекина скроз кај мене, ниедна листа не работи со ниедна апликација.

22. Mister

Mister
    Intern

92
    29
    27 Јануари 2012
    Машко
    Бидејќи поради не знам која причина, сум баниран на iptv.community ( дупли јузер ми вика, а немам направено дупли профили ) дали може да ми пратите контакт на некои продавачи од таму? Ако или кога ќе имате време. Би бил благодарен.

23. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

370
    174
    28 ноември 2014
    Машко
    Колку години ти е стар телевизорот? Ако е над 5год. ги гасат Смарт функциите.

24. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,502
    3,407
    11 Декември 2008
    Машко
    Нов е година и нешто, не е до тоа, туку на сите не работи веќе:
    Samsung теми и проблеми

Smart IPTV on Samsung Smart TV

Samsung has suspended the app from the Apps store. You can manually install the app by using the following options:

25. goran_oh

goran_oh
    Practice makes perfect

1,274
    1,043
    26 Април 2013
    Машко
    : : : Rapid Tv Swiss : : :

На Mister му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...