1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  48
  14
  12 ноември 2018
  Машко
  Znaci sepak doagame na moeto deka ne se sporeduvaat arenite na telekom so onie na iptv sto gi nudat
   
 2. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  492
  324
  28 ноември 2014
  Машко
  Ова што го кажав е пример од кај мене дома.
  Директно кога гледам IPTV на Тв преку SS IPTV сликата некако ми е поубава него ли вчера на Андроид Боксот кога го гледав Вардар. Преку боксот, некако е потемна и не се толку јаки боите и не е толку smooth сликата како преку ТВ дирекно. Инаку, се работи за Philips 4K 43” 3год стар.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 3. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  951
  490
  5 Јуни 2007
  Машко
  Пред некој ден земав ИПТВ од @mkiptv и сум задоволен со понудата. Најголем дел од луѓето што продаваат ( на страна и на форумов ) ги препродаваат оние пакети со 7000-12000 канала што има премногу непотребни канали на листата. Како препродавач, моите клиенти се претежно постари лица кои живеат во странство, и притоа услугата која им ја продавам се трудам да бие 24/7 функционална и едноставна и преферирам пакетите да се од балканскиот регион. 90% што ги прашав препродавачите, ми кажаа дека пакетите не се кастомизираат туку мора се што иде да ставам на боксот. Само @mkiptv ми понуди таква опција и пак ќе го пофалам дечкото на невидено ми заврши работа, ми даде пакет со плаќање на почек (Пошто сум од Куманово) :D
   
  На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.
 4. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  288
  317
  7 Септември 2010
  Пофалба за понудата на @mkiptv.

  Користам околу 3 месеци веќе и сум задоволен од понуденото/платеното во целост.

  Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
   
  На goran_oh и mkiptv им се допаѓа ова.
 5. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  Дали си пробал тест од Rapidiptv да видиш каква слика има на Arenite/Sport Klub,не знам каква слика има од листите на членот @mkiptv Али за rapid можам да потврдам дека е совршена.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  48
  14
  12 ноември 2018
  Машко
  Iskreno od rapid ne sum probal. Sum probal sano od luge od forumive nasi i od reklama 5 sto objavuvaat oglasi. Dali na android box ja vadi taa dobra slika ili na smart tv
   
 7. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  Епа пробај па ке видиш,јас користам на smart tv.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  48
  14
  12 ноември 2018
  Машко
  Aj prati mi link od rapid iptv i dali davaat besplaten test
   
 9. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  Се разбира дека даваат бесплатен тест

  IPTV Community

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 10. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  48
  14
  12 ноември 2018
  Машко
  A za plakanje kako ide moze so master debitna karticka?
   
 11. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  Можи ако е за електронско плаќање.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 12. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,565
  3,507
  11 Декември 2008
  Машко
  И јас досега не сретнав некаде арените да се 50/60 fps, како кај телеком што си одат мазно, туку како филмовите одат 24p.
   
 13. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  48
  14
  12 ноември 2018
  Машко
  Toa e toa jas sto go zboram ne se pravi sporedba. Ubavo eden decko sto mi dade test mi prizna i vika: epa decko kolku plakas na telekom a ti sakas ist takov kvalitet za 500 den mesecno i da gledas baska po 5000 kanali. E toa go nema kolku pari tolku nuzika mi vika covekot i bese sosema vo pravo
   
  olikomerc, cipiripi и на mkiptv им се допаѓа ова.
 14. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,565
  3,507
  11 Декември 2008
  Машко
  Кој сака имам 2-3 тестови, огромна листа, ама само за смарт телевизори, на PC преку VLC не отвара убаво, дали од што е голема листата незнам.
   
 15. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  791
  740
  27 Април 2010
  Машко
  Само едно нешто ќе ви кажам кога гледате иптв со инсталираните програми на телевизор, и специјални ресивери кои се наменети стрикно за ИПТВ сликата не е исто и не може да се рамни.Андроид бокс од 600 до 1200 денари не можете да го рамните со оригинал МАГ 351 ресивер кој е наменет стрикно за иптв.Сликата е врв работи беспрекорно не кочи нит се блокира нит трокира.Се зависи тој што го дава иптв кај му се серверите дали има во европа т.е холандија,германија,романија,велика британија,бугарија, секаде каде што имате пинг на дедикате сервер до 40 или 50 мс не треба да имате проблем, а рачунајте да гледате иптв на бугарски сервер каде што пингот ви е 6мс 10мс разликата е огромна.Тука влагаат многу работи и варијабили кои само стручни лица знаат кај е проблемот но никогаш нема да ви го кажат.Јас не сум стручен но разликата од ТВ СОФТЕР смарт хуб до специјализиан иптв ресивер е огромина.
   
  На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.
 16. smole

  smole
  Unstoppable

  3,060
  3,488
  18 Април 2007
  Со години бев на rapid т.е. по сегашно на iptv.community , риселерот ми рече дека он почнал со ProIPTV демек бољи се и се префрлив на тоа.

  Грешка.

  Останете си со iptv.community и не се префрлајте на ниеден друг сервис макар ветувале брда и планини, јас лекцијата си ја научив не сакам некој друг да се заебе како мене.
   
  На ipadair, TATA_MATA, Luxell и уште 7 други им се допаѓа ова.
 17. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  +1

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 18. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,565
  3,507
  11 Декември 2008
  Машко
  Од пред некој ден Samsung ја тргнаа Smart IPTV апликацијата од нивните телевизори.
  Тие што сакаат да ја инсталират, ја нема веќе, а кај тие што ја имаа инсталирано не ги отвара каналите, барем кај мене.

  Некое решение да не има или да барам андроид бокс / маг ресивер?
   
 19. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  492
  324
  28 ноември 2014
  Машко
  ЗОШТО??????


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 20. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  288
  317
  7 Септември 2010
  Кај мене уште (до сношти) работи.
  Самсунг 8002 модел.

  Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
   
 21. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,565
  3,507
  11 Декември 2008
  Машко
  Од ноќеска прекина скроз кај мене, ниедна листа не работи со ниедна апликација.
   
 22. Mister

  Mister
  Intern

  101
  32
  27 Јануари 2012
  Машко
  Бидејќи поради не знам која причина, сум баниран на iptv.community ( дупли јузер ми вика, а немам направено дупли профили ) дали може да ми пратите контакт на некои продавачи од таму? Ако или кога ќе имате време. Би бил благодарен.
   
 23. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  492
  324
  28 ноември 2014
  Машко
  Колку години ти е стар телевизорот? Ако е над 5год. ги гасат Смарт функциите.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 24. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,565
  3,507
  11 Декември 2008
  Машко
  Нов е година и нешто, не е до тоа, туку на сите не работи веќе:
  Samsung теми и проблеми

  Smart IPTV on Samsung Smart TV

  Samsung has suspended the app from the Apps store. You can manually install the app by using the following options:
   
 25. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  : : : Rapid Tv Swiss : : :

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
  На Mister му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...