1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте HTC

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од hebocig, 20 Август 2011.

 1. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  653
  139
  7 Јануари 2010
  Машко
  Моментално сум во Америка и сакам од е-беј да си земам HTC или било каков со Андроид. Давајте препораки (не е битна цената).
   
 2. petre.dimov

  petre.dimov
  Gaining Experience

  918
  233
  27 ноември 2008
  Машко
  Software developer
  Desire HD , Sensation, Evo 4G. Ова ти се најдобрите модели па ти одбери.
   
 3. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,508
  14 Мај 2008
  Машко
 4. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
 5. petre.dimov

  petre.dimov
  Gaining Experience

  918
  233
  27 ноември 2008
  Машко
  Software developer
  +1 за Галакси non HTC , за HTC ти ги напишав моделите.
   
 6. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,277
  20 Февруари 2011
  Машко
 7. bogev4eboy

  bogev4eboy
  Intern

  271
  29
  30 Април 2011
  Машко
 8. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  956
  519
  14 Јануари 2009
  EVO 4G нема да работи на наши мрежи CDMA е
  Има Еврпска верзија на Евото.

  Desire HD или Sensation кој и да земиш нема да згрешиш,ако си повеќе за сурфање на моб, земи го Sensation пошти има двојадрен процесор и помазно оди сурфањето на нет. Како и се друго.

  Galaxy S2 е ОК телефон, али дечкото фино си праша за HTC модел. Бидете културни малку :p
   
 9. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Дечкото кажа "или било каков со Андроид" биди културен и ти :):)
   
 10. krstanoski

  krstanoski
  Intern

  117
  24
  1 Декември 2010
  Машко
  студент
  http://www.gsmarena.com/htc_sensation_4g-3922.php
   
 11. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  653
  139
  7 Јануари 2010
  Машко
  Samsungot e 650 dolari, Sensation 4G e nad 400 dolari, Sensation 3G e pod 400 dolari, neznam dali vredi Galaxy-to da dadam duplo pari, a za 4G kolku ke mi koristi vo Makedonija? Sega za sega sum na opcija Sensation 3G. Daj nesto iskomentirajte za Xperia.
   
 12. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,508
  14 Мај 2008
  Машко
  Јa не би пипал HTC и Sony. Samsung/LG for the win!
   
 13. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  653
  139
  7 Јануари 2010
  Машко
  Се одлучив, ќе го земам HTC Inspire
   

Сподели

Вчитување...