1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте добар софтвер за backup

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од bobipp, 13 Јануари 2016.

Тагови:
 1. bobipp

  bobipp
  Gaining Experience

  274
  138
  13 ноември 2009
  Aj ако може некој, од искуство, да препорача добар софтвер за бекап, ама да има и опции за инкрементален и диференцијален бекап.
   
 2. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,698
  3,128
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Windows backup ... јас лично користам бекапот од Gigabyte што е, ама на претходниот имав овој вградениот од windows-от
   
  На bobipp му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,153
  8,528
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  На bobipp му/ѝ се допаѓа ова.
 4. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  536
  349
  2 Март 2010
  Машко
  Syncovery, има се шо ти треба.
   
 5. dimsa

  dimsa
  Gaining Experience

  246
  275
  9 Јануари 2015
  Добро изгледа Syncovery ама скапичок е. Битна работа е што има и versioning поддршка. Ако налеташ на некој ransomware crap само претходните верзии те спасуваат.

  Не сум го користел но делува употреблив. https://www.veeam.com/endpoint-backup-free.html
   
 6. Gogzy

  Gogzy
  Gaining Experience

  258
  246
  12 Декември 2013
  Машко
  Veeam endpoint backup
  супер софтверче
   
  На bobipp му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...