Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорачајте човек од сервис за конфигурација

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1.733
1.469
boro1's setup  
Processor & Cooler
i5-12600KF @ 5GHz
Motherboard
Gigabyte Z690 UD D4
Storage
1TB Samsung 980 Pro / 2TB Samsung 970 Evo Plus
PSU
CM V750 V2 Gold
RAM
32GB (2x16GB) Kingston Fury Renegade 3600MHz CL16
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
Fractal Design Meshify 2 Compact White TG
Mouse
MX Master 3 / Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Razer BlackShark V2 / Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 11 Pro 64-bit
Од кај си, што делови треба да се склопат, зависно од деловите ќе ти кажам и цена.
 

DemoUser

Practice makes perfect
27 април 2010
1.414
1.556
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Processor & Cooler
Intel 13900KS
Motherboard
ASUS Z790-I
Storage
2TB NVME Samsung 990 PRO
PSU
1300W SFX Cooler Master
RAM
GSkill 32GB 7200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX 4070Ti
Mouse
Logitech G305
Monitor
ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN 24.5”
OS
Windows 11 Home
Тоа само некој кој ќе ти гарантира дека знае што прави и воедно зависно колку скапа конфигурација склапаш таков човек треба да бараш зависно од деловите затоа што има ЕГЗОТИЧНИ конфигурации кои коштаат 200к 300к илјади денари , а има кои коштаат и 50000 илјади денари
Да не испадне после да не не ти работи нешто па да офкате и двајцата.
 

Vladhi

Intern
21 декември 2015
11
12
Skopje
Од кај си, што делови треба да се склопат, зависно од деловите ќе ти кажам и цена.
Cel setup od 0 // nzxt h9 flow // i9 13900k // gigabyte z690 UD ddr4 // Arctic aio 360mm // rtx 3090 evga // x7 bequiet fans 120mm // psu 1050 cooler master // ssd samsung 870 evo 1TB // westerndigital caviar blue 1TB
Мислењето е автоматски споено:

Тоа само некој кој ќе ти гарантира дека знае што прави и воедно зависно колку скапа конфигурација склапаш таков човек треба да бараш зависно од деловите затоа што има ЕГЗОТИЧНИ конфигурации кои коштаат 200к 300к илјади денари , а има кои коштаат и 50000 илјади денари
Да не испадне после да не не ти работи нешто па да офкате и двајцата.
tachno
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387
Cel setup od 0 // nzxt h9 flow // i9 13900k // gigabyte z690 UD ddr4 // Arctic aio 360mm // rtx 3090 evga // x7 bequiet fans 120mm // psu 1050 cooler master // ssd samsung 870 evo 1TB // westerndigital caviar blue 1TB
Мислењето е автоматски споено:


tachno
На и9 13900к +3090 ставаш 870 ево? Пa тука влетува 990про.
Рам немаш купено или не го пиша?
 

Vladhi

Intern
21 декември 2015
11
12
Skopje
@boro1 ти е човек на место за вакви работи. Барај го
Eve neka kazhe cena chekam :D
Мислењето е автоматски споено:

На и9 13900к +3090 ставаш 870 ево? Пa тука влетува 990про.
Рам немаш купено или не го пиша?
znam be druzhe ama epten potroshiv sve x) ne sum go pishal
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1.733
1.469
boro1's setup  
Processor & Cooler
i5-12600KF @ 5GHz
Motherboard
Gigabyte Z690 UD D4
Storage
1TB Samsung 980 Pro / 2TB Samsung 970 Evo Plus
PSU
CM V750 V2 Gold
RAM
32GB (2x16GB) Kingston Fury Renegade 3600MHz CL16
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
Fractal Design Meshify 2 Compact White TG
Mouse
MX Master 3 / Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Razer BlackShark V2 / Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 11 Pro 64-bit
100 евра за склопување и тестирање за стабилност + патни трошоци од Штип
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387
Eve neka kazhe cena chekam :D
Мислењето е автоматски споено:


znam be druzhe ama epten potroshiv sve x) ne sum go pishal
Си потрошил се и не стигна уште 1000 денари за да ставиш саглам драјв?
Со кои пари планираш некој да го склопи сето тоа сега?
 

Vladhi

Intern
21 декември 2015
11
12
Skopje
И, ти се свиѓа цената или да га паљимо.
nishto mi nemat stignato
Мислењето е автоматски споено:

Eve neka kazhe cena chekam :D
Мислењето е автоматски споено:


znam be druzhe ama epten potroshiv sve x) ne sum go pishal
izivni sea gleam
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
464
891
Мислам дека можеш све ова да однесеш од каде и да се купувани деловиве и да ти го склопат. Пример Анхоч ќе ти го склопат ако дел од деловите се купени од кај нив, немора да се сите од кај нив.
Поздрав.
 

Vladhi

Intern
21 декември 2015
11
12
Skopje
Мислам дека можеш све ова да однесеш од каде и да се купувани деловиве и да ти го склопат. Пример Анхоч ќе ти го склопат ако дел од деловите се купени од кај нив, немора да се сите од кај нив.
Поздрав.
Da bidam iskren 90% zemav od gjirafa (so prilichno dobar i realen popust) po produkt kade shto vo drugive prodavnici nemoesh da go najdesh produktot a i popustot... od setec go zemav napojuvanjeto samo za kukjishteto treba da palam kola do vranje
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.795
17.363
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Chovek shto se razbira i shto mozhe doma da mi ja sklopi konfiguracijata

075 437-061, Kирил

ЕДИТ: Сега го читам делот дома, склапаме исклучиво кај нас во сервис.

Вршиме и интервенции на други локации, но тоа не се однесува на склопување (поради условите за работа) и чини 3000 денари + ДДВ на час плус патни трошоци доколку е вон централно градско подрачје на Скопје.
 
Последна промена:

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.229
815
Da bidam iskren 90% zemav od gjirafa (so prilichno dobar i realen popust) po produkt kade shto vo drugive prodavnici nemoesh da go najdesh produktot a i popustot... od setec go zemav napojuvanjeto samo za kukjishteto treba da palam kola do vranje
Кирил-075 437-061 ќе ти најде се ,немораш до Врање
освен ако ти е ќеиф после склапање да го прошеташ Кирил до Врање у кафана :)
 

Vladhi

Intern
21 декември 2015
11
12
Skopje
Кирил-075 437-061 ќе ти најде се ,немораш до Врање
Мислењето е автоматски споено:


освен ако ти е ќеиф после склапање да го прошеташ Кирил до Врање :)
nema druzhe veruj odvaj go najdov srbija - makedonija (vekje e porachano)
Мислењето е автоматски споено:

@Vladhi ако си од СК еве го @gOJDO ќе ти заврши работа колку што знам има сервис и склопува конфигурации долго време :)
kje razmislam ne se brzam bitno imam opcii blagodarenie na forumov
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
752
1.003
земи еден шрафцигер крстач и сам склопи го. Само пажливо со све, тоа е еден чекор што многумина го пропуштаат и матер им ебаваат на матичните плочи.
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387
@gOJDO нека ти склопи играчката, а после однеси го до врање у кафана.
Ако ви треба некој трезен да ве враќа, се пријавувам..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.780
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно