1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте бежични слушалки со микрофон

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од dimitars, 26 Јануари 2015.

 1. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  Дечки, во последен период многу минувам време на скајп. Сакам да си се подновам со слушалки што ќе ми даваат прилично добра комоција ( би можело дури и да е од оние хендс-фри апаратчињата ако работи со Mac ). Квалитет на звук во однос на музика/игри не голем фактор, но доколку може да се вклопи во буџет би било добро. Сепак најглавна намена е комуникација така да микрофонот треба да е добар.

  Барам некои што е можно помали ( In Ear можеби). Буџет е околу 2000 денари.

  Ви благодарам,
  Димитар.
   
 2. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007

Сподели

Вчитување...