1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Препорачајте апликација за чување лојалти кардс

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од skullmonkey, 8 Април 2019.

1. Zippo

Zippo
    On your way to fame

676
    621
    22 oктомври 2014
    Data Analyst
    Тинекс и Рамстор имаат забрана за 3rd party апликации за картички. Лепотиците на каса одбиваат да го поминат кодот под изговор дека не работи со друга апликација, мора со нативната.

На aleksandardespotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
  2. aleksandardespotovikj

aleksandardespotovikj
    Gaining Experience

917
    405
    7 Март 2014
    Машко
    Ова го има само кај нас и на ниедно друго место. Океј, разбирам од една страна вложено е голема сума на пари за некој да ги направи тие картички и првата намена е корисниците да ги носат со нив.Но не гледам каква загуба имаат они од тоа, во секој случај се користи картичката.Сепак ова е многу мал процент на луге кој што користат ваков начин на сортирање на бонус картички.Забрана за вакво нешто нема смисла.

На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
  3. skullmonkey

skullmonkey
    Модератор

3,805
    2,933
    25 Април 2007
    Машко
    Актер
    Мене буквално до сега никогаш не ме вратиле. На ниту една локација. Можда ќе ме препознаат и незгодно им е. Ми се случи 2-3 пати да не го чита кодот, ама порано. Сега апдејтираните немаат никаков проблем.

4. marv

marv
    Practice makes perfect

1,889
    1,127
    5 oктомври 2007
    Машко
    Абе со врски затоа . Сакаш да кажеш дека Тинекс и Рамстор не ти прават проблем никаков што и да користиш?
    Која апликација ја користиш сега?

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

5. Zippo

Zippo
    On your way to fame

676
    621
    22 oктомври 2014
    Data Analyst
    Ги шармираш затоа не те враќаат... Иначе јас немам проблем да користам официјална апликација на маркетот, али не е тоа - тоа.

6. aleksandardespotovikj

aleksandardespotovikj
    Gaining Experience

917
    405
    7 Март 2014
    Машко
  7. skullmonkey

skullmonkey
    Модератор

3,805
    2,933
    25 Април 2007
    Машко
    Актер
    Апдејт на темата.
    Потврдувам дека (според мене) Passbook Manager Private Vault (бивша VipCard) е нај добрата апликација за оваа работа за iOS.

Проблемот што тежеше 3.4 гига е порати тоа што бекапите што се прават за експорт/импорт не се бришат автоматски, а нема опција ни да ги провериш преку апликацијата, НО ги има во iTunes.

upload_2019-6-28_23-44-23.png

Откако ги избришав си дојде на пристојни 300 мега.

Топло ја препорачувам на сите! Тука ми се сите членски картици, сите пластики од банки (оние што се прават на топлина на тостер), бизнис и контакт картици од клиенти итн итн...

Единствен реквест што би го сакал е според геолокација да ми дава опции на картици, но ќе преживееме и без тоа.

На architect му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...