1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте апликација за чување лојалти кардс

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од skullmonkey, 8 Април 2019.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,978
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Моментално користам VipCard и ги има сите работи што треба да ги има ама не е апдејтирана повеќе од година дена, има багови, крашува и тижи факинг 3 гига сосе сликите.

  БонусКард, Македонската, е многу локализирана и фалат работи што ги има оваа, а гледам дека и затишија малку дечките.

  Има некој што користи ваков апп за чување картици и бизнис картички за да не ги тегавиме со нас во новчаник?
   
 2. mkd

  mkd
  Gaining Experience

  250
  95
  5 Јуни 2007
  Машко
  Не е решение, но барем за Веро картичката, јас користам screenshot од баркодот.
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 3. iface

  iface
  Gaining Experience

  101
  119
  9 Септември 2011
  Машко
  Јас долго време ја користам Stocard апликацијата, супер е, ја користам за во рамстор.
  Ја имам ios верзијата и редовно ја апдејтираат, еве линкче и за андроид.
  Би кажал дека е една од подобрите апликации за оваа намена.
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 4. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  1,022
  499
  7 Март 2014
  Машко
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,978
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ја нема во Европски регион Stocard. Веројатно од Америка си ја зел.
   
  На iface и despotovikj им се допаѓа ова.
 6. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,947
  2,182
  19 Јули 2013
  Што е предноста на апликацијата за чување картички во однос на фотографии од картичките зачувани во фолдер/албум?
   
 7. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,978
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Конкретно мене не ми се мешаат по фотографиите. Дополнително дтавам и други информации ако треба број само тоа им го покажувам, имам фејврит картици и опција да ми ги сортира според тоа кај пазарувам нај често. Да не мотам по албуми кога сум ја сликал.
   
 8. Steff_92

  Steff_92
  Gaining Experience

  116
  53
  28 Јули 2017
  Машко
 9. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  482
  429
  12 ноември 2013
  +1 за Cards. Си има готови темплејти за картички по регион. Ги има сите наши маркети.

  Испратено од SM-N950F преку IT.mk форум апликација
   
 10. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  165
  29 oктомври 2016
  Машко
  Јас моментално правам таква апп.
  Ниедна не ме свиѓа шо е на плеј стор па си правам моја.

  Еве сник а пик

  [​IMG]
   
  Potop, fuzzjaw, Balanar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Би ти предложил тука наместо ID cards да внесеш категорија лични документи (или така нешто).

  Јас ги имам сликано личната карта, пасошот, возачката дозвола, меѓународната возачка дозвола, сообраќајната дозвола од колата, дипломата од факултет, извод од матична книга на родени, државјанство и такви некои лични документи. Ми стојат на cloud. Знам дека нема скоро никаква корист бидејќи голем дел од овие бараат физички да ги имаш, но сепак ги чувам онака...
   
 12. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  165
  29 oктомври 2016
  Машко
  Во иднина планирам да додадам креирај си категорија
   
 13. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  1,022
  499
  7 Март 2014
  Машко
  Во пракса вакви апликации немаат поента, повеќето од картичките ти требаат физички, пр.трансакциона,возачка, лична карта виза и сл, додека пак картички за попуст можеш да ги имаш како сликa, пр Јас користам Google Keep, во неа ги имам сите картички за попуст со сликнат баркод и тоа брка работа. Единствена работа како + во случајов за апп Cards е што може да се заклучи со fingerprint па заштитата е на повиско ниво.
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 14. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,978
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Категории, фејвритс, гео локација.... има зошто. Не луташ по слики и фолдери итн итн...
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 15. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,867
  1,405
  10 Август 2010
  Машко
  Се надевам апликацијава користи системски фонт, и не го форсираш фонтов. :)
  Користиш океј графички елементи, ама немој фонтов да искочи на production.
   
  Psycore, gremlin и на skullmonkey им се допаѓа ова.
 16. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  165
  29 oктомври 2016
  Машко
  Фонтов е како joke, секако не иде у продукција
   
  На D3N1EL му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  165
  29 oктомври 2016
  Машко
  Во право си, само нз зш би ти служело гео локација ?
  Сеа правам само да го скенираш баркодот и кога ти треба само еден клик и оно ти го генерира истиот бар код но секако и одоздола си ги имаш бројките за секој случај.
   
 18. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,947
  2,182
  19 Јули 2013
  Ваљда според локацијата да му ја извади соодветната картичка.
  Колку стотини картички треба да се има за да се исплати користење на специјализирана апликација, наместо чување слики од картичките во еден фолдер/категорија што и да е? Значи не збориме за лутање по галерии, туку за екран со сите картички на едно место.
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 19. stefano

  stefano
  Gaining Experience

  171
  232
  8 Декември 2016
 20. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  165
  29 oктомври 2016
  Машко
  18 loyalty cards имам само у новчаник, подебел е од мене
  Што повеќе да кажам ?
  Од болка на газот ја правам оваа апп, некад седнам и заборавам го извадам новчаникот, ми праи пенетрација на бутот.
   
 21. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,947
  2,182
  19 Јули 2013
  Не ми беше муабетот за носење на картичките, туку за носење на фотографии од истите во телефон, спакувани во фолдер/категорија или како веќе ги организира програмот за гледање фотографии. Со клик-два се влегува во таа категорија и бираш картичка која ти треба.
   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,413
  25,087
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 23. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,978
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Да. Им пишав на дечките доста реквести. На почетокот се залетаа ама изглеа го демотивираа. Им се закануваа со тужби, не им ги примаа на луге...
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  35
  24
  5 Февруари 2019
  Машко
  Bonus Card беше топ ама со последниве апдејти многу опции се тргнати пошто фирми ко Тинекс и слично не дозволуваа да ги има у апликацијата. Зашто немам поима :D У секој случај добар обид, а Cards не е лоша опција исто.
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 25. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,146
  1,442
  5 oктомври 2007
  Машко
  Од кога Скул спомна викам ајде зошто да не пробам, ем помалце бркање по новчаник ем џоа дигитално. Стаив Cards, таа нашата Bonus, и во Албум во Photos со сликнати неколку.
  Cards е ок, ома многу предефинирани, брзо додавање. Голем минус неработи без интернет, што е глупост.
  Бонус е ОК, иако званично немаат многу, пошто нашиве компаниички се занашаат, али па може сам да си додадеш ама без слика. Работи и офлајн.

  Е сега најголемиот проблем кај нас. Глупите компании и касиерки.
  1. Тинекс ме одбија незавосно од апликација или чиста фотка.
  2. Рамстор одбино на едно место, на друго нејкеше да прочита.
  3. Зегин неѓаше проблем.
  4. Еурофарм неѓаше проблем.
  5. Верна на Макпетрол е чип технологија, па иако кај нив во систем ми ги внесоа преку баркод или може и број на картица, поените ќе бидат запишани кога ќе имаш физичка картица.

  Значи се ова фино и убаво, ама... Кај нас најчесто бескорисно, поради глупости. Барем еве јас кај што пробав, можеби на некого со други картици, на други места ќе му биде од корист.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На Krkac и Anungunrama им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...