Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорачајте активни Book Shelf звучници

Eric Cartman

Intern
4 февруари 2021
22
14
Здраво на сите.

Ќе ве замолам да ми препорачате активни book shelf звучници во ценовен ранг не повеќе од 350-400 евра, а да може да се најде во Македонија или евентуално Грција.
Главната намена на звучниците би му била за на десктоп компјутер за слушање, не сум DJ и не правам музика.
Ве молам не ми препорачувајте студиски монитори. До сега имав Pre Sonus Eris 4.5, иако звучеја солидно, звукот беше досаден :)

Благодарам
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.112
Мислења
974.763
Членови
35.415
Најнов член
g0rd0n
На врв Дно