• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорачајте Adobe After Effects плагинови

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Не сум ногу упатен у оваа област, најде една страна којами дава дузина фирми кои прават плагинови за After Effects.

http://toolfarm.stores.yahoo.net/adobe-after-effects-plug-ins.html

Препорачајте некои кои вие ги користете и мислете дека се квалитетни.
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
666
669
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64

goch

Intern
21 октомври 2008
167
5
Skopje
Дечки пробувам да инсталирам плагини ама никако не успевам.

Го инсталирам shine на trapcode (лиценциран), во program files/adobe/after effects/pluggins
Го ресетирам аферот и не ми го дава, го инсталирам во секој можен фолдер во after effects, ама не ми го дава пак, ниту него ниту останатите плагини што пробувам да ги додадам, ќе може ли помош, поз.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,044
Мислења
860,885
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно