Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

препорачај книга

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
како што кажува и самиот наслов, треба да препорачате книга во врска со компјутери.Значи не само да сте ја прочитале и ај да ја пишете тука.Книгата треба да биде добра т.е она што го содржи да биде добро објаснето, да се научи нешто од неа, да се свати. Сум прочитал доста книги ама ретко која ми оставила добар впечаток т.е сум научил доста од неа.

Ова ке дојде како помош за лугето кои се почетници, па дури и напредни во нешто и сакаат некоја добра книга за да го зголемат своето знаење.

еве во моментот што ми текнува е книгата
Modern Operating Systems, 2nd. ed. by Tanenbaumcover.jpg
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
@ Modern Operating Systems, 2nd. ed. by Tanenbaum
Добра е книгата :) Ја имам прочитано, онака интересна (баш како корицата)

За другите: Едитирајте ги постовите, додадете го името на книгата и авторот во вид на текст, некои луѓе имаат направено disable на image loading, а и search engine нема да ги пронајде на форумов :)
 
M

Mr.Alien

Гостин
bfi1193006648v.jpg


Joseph P.Russell
Java Programming for the Absolute Beginner

Нема потреба од никакво предзнаење. Идеална е за почетници.
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1.550
52
www.it.com.mk
511K6FDD0CL._SS500_.jpg

Computer Networking: A Top-Down Approach Featuring the Internet
by James F. Kurose and Keith W. Ross

[ame="http://www.amazon.com/Computer-Networking-Top-Down-Approach-Featuring/dp/0321227352/ref=pd_bbs_2/103-0586451-2787024?ie=UTF8&s=books&qid=1193151726&sr=8-2"]Amazon link[/ame]


Poklon od D mi e ... luvvv :**
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
The Small Business Start-Up Kit

2qjzogk.jpg

The Small Business Start-Up Kit (Paperback)
by Peri Pakroo (Author), Barbara Kate Repa (Author)

Доколку сакате да започнете некој бизнис, може оваа да ви помогне...

AMAZON:
Код:
http://www.amazon.com/Small-Business-Start-Up-Kit/dp/1413300405
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
194
www.zeroscience.mk
Reversing - Secrets Of Reverse Engineering by Eldad Eilam


0764574817.jpg


[ame="http://www.amazon.com/Reversing-Secrets-Engineering-Eldad-Eilam/dp/0764574817"]http://www.amazon.com/Reversing-Secrets-Engineering-Eldad-Eilam/dp/0764574817[/ame]


:))
 
M

Mr.Alien

Гостин
@trajcenightmare

Повели....

[ame="http://www.amazon.ca/Programming-Absolute-Beginner-Joseph-Russell/dp/0761535225"]Amazon.ca: Java Programming for the Absolute Beginner: Books: Joseph P. Russell[/ame]
 

KKK

Баниран/a
26 октомври 2007
37
0
@ StenmarC

Дефинитивно многу добра книга од Tanenbaum - Computer Networks. И воопшто сите негови книги се супер. Типов е звер :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.007
Членови
35.427
Најнов член
bojan.janicevic
На врв Дно