1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Преоптоварување на баферот и безбедносни механизми на меморијата

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од LiquidWorm, 8 Февруари 2012.

 1. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007

  Продолжи: http://www.slideshare.net/zeroscience/ss-11482506
   
  На dragonV, petre.dimov, prichina и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. S

  S
  pwnz0r1lla

  1,550
  52
  8 Март 2007
  Dobar tekst na makedonski Dame! good read! :)
   
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,779
  27,501
  4 Септември 2008
  Фала ти, одлично!
   

Сподели

Вчитување...