• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Пренос во живо на конференција за образование на Ромите

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Не е многу ИТ related, него ајде, трошите малце bandwidth.

Националниот Ромски Центар од Куманово организира конференција за образование на ромите која се пренесува во живо (само аудио). Требаше да иде и видео, арно ама......
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,580
Мислења
823,896
Членови
28,079
Најнов член
ivannalex
На врв Дно