• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Пренасочување на звук, комплетен пример

  • Ја почнал/а темата
  • #1

varelg

Intern
13 декември 2007
67
0
Би сакал со помош на VB програма да одредувам кон која од звучните картички во еден комп ќе оди плејбекот на .wav фајл.
Намерно ставив комплетен пример во насловот, меѓутоа комплетен во смисла дали треба да се симнуваат додатни елементи од некој веб сајт или се` што и` треба на програмата веќе е вградено во VS 2005.
Имам работено со MSComm на неколку примери меѓутоа со трансфер на текст од еден COM порт на друг. Како до траснфер на звучен фајл?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,000
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно