• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Premiere PRO CS? прави дропови... зошто?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,217
3,219
Скопје
www.gorast.com
Кога пробувам да експортирам филмче преку Премиер ЦС било кој Аудиото е ок а видеото е тиња! Користам DivX кодек и мислам дека сите подесувања се добри. Јас сум на Vista x64 SP1 и има фрка со регистрација на DivX-от ама го средив тоа. Може ли некој кој веќе го имал овој проблем да ми каже како го решил или некој што конкретно знае да ми каже кои сетинзи ги користи за да пробам така.

Благодарам, GavnerPurl
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,630
Мислења
822,050
Членови
28,275
Најнов член
Лени333
На врв Дно