• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Преместување од еден на друг хостинг...

• Ја почнал/а темата

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Епа порталот што го работам се си е во ред со него, ама хостингот ме зафркава и затоа би сакал порталот да го префрлам на друг хостинг. Ако може да ми кажете некој подобар бесплатен хостинг од byethost.com , и ако можете да ми објасните како да го префрлам, бидејќи со датабазите нешто да не утнам, затоа ве молам кажете ми како да го префрлам.
Фала однапред,

Kafka

Intern
8 јуни 2007
128
19
работата е многу едноставна ако знаеш што треба да направиш

Побарај во стариот хост дали имаш phpMyAdmin ако имаш тогаш се ќе биде многу брзо. Правиш export на базата или на базите на пример на десктоп. Си ги обележуваш како што сакаш. следен чекор е download на целиот сајт. па upload на целиот сајт на новиот хост. одење па во phpMyAdmin и кревање на старата база на новиот хост. Се оди како подмачкано барем за мене оти за мене ова функционира се како што треба.

позз... ако имаш проблеми слободно пиши ми на пп...

Nikola_sr

Intern
3 септември 2007
260
5
Јас сум тука за тоа,контактирај ме ако сакаш ќе ти го преместам порталот без ниедна грешка...:)

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,595
Мислења
824,245
Членови
28,088
Најнов член
JonTurk
На врв Дно