1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Преместени и офтопик мислења

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Fatal1ty_, 24 Септември 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,395
  25,034
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Пушти и од хибрид-от ајде знам дека сакаш да се пофалиш :) ;)
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gokica

  gokica
  Модератор

  8,397
  10,188
  13 Јуни 2009
  Кремот доаѓа по закуската и ручекот. Баш ќе спремам едно ривјо темелно онака да откорне. :D
   
 3. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,589
  5,123
  20 Април 2007
  Машко
  Ова е дискриминација. Велосипедите ги игнорирате. Скар!!
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,395
  25,034
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 5. gokica

  gokica
  Модератор

  8,397
  10,188
  13 Јуни 2009
  Само ако имаат флуоросцентни тркалца на спиците. Иначе и јас скар.
   
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,395
  25,034
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Преименувај тема во Возилата на членовите да нема дискриминиација
   
  На SaleSk и Ceco им се допаѓа ова.
 7. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,016
  12,388
  23 Јануари 2008
  Манга
  pricina
  koja e posledna cena na jarisot i koga moze da se vidi?
   
 8. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  4000 евра, фиксна. За гледање, за утре да се договориме
   
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,016
  12,388
  23 Јануари 2008
  Манга
  Премногу е, џабе да го гледам.
   
 10. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Моите царуваат со пазарењето, затоа е таква цената, да ми требаше да го продадам итно, сигурно ќе понудев помалку. 109 000 има точно поминато, има уште 10 години возење количево, и 4000 евра не е многу, подобро е од пунто, пежо и цитроен :) Но, гледам дека доста ефтино ги продаваат, т.е. џабе ги продаваат, но тоа се највероватно луѓе кои имаат убава заработувачка. Стварно жални се цените, многу ниско се продава и се подценува колата....премногу се подценува

  Знаеш што, чисто ради кеиф ако сакаш дојди провози го и влези после во пунто, пежо и цитроен, со помалку години возење, да осетиш чисто амортизацијата, дека не зборам на празно.
   
 11. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,300
  2,353
  9 Февруари 2011
  ^
  Па тоа ти е прилично дискутабилно и многу субјективно мислење.
  Не сите ќе се сложат, особено со термините како „владее“ и „единствен“ и слично.
   
 12. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,016
  12,388
  23 Јануари 2008
  Манга
  @prichina

  Продаваш возило кое старо повеќе од 10 години, не знам во каква состојба да е нема да му извадиш 40% од цената која си ја платил.
  А ако си ги видел понудите веќе треба да ти е јасно дека 4000 е премногу. Само еден пример:
  http://www.pazar3.mk/mk/Listing/Detail/Index/1064785?searchID=3330091&Idx=7
  Ова е модел ко твоето со исто 1.0 мотор и е во инзвонредна состојба со доста помала километража од твојата, прв газда, купено од Македонија, не удирано, одржувано како што треба, гаражирано, ентериерот сочуван максимално, два сета на гуми од кои едните практично нови и тн...Го дава за 3000, а можда и ќе му спуштам уште нешто. Не го сакаме затоа што нема клима.
  Твоите си знаат најдобро да си го проценат возилото, ама јас не верувам дека може да му земат 4000 или нешто приближно.
  А за вожњата сигурен сум дека воопшто нема да ме импресионира затоа што возам Мазда 6 која е светлосни години понапред во однос на удобност и комоција од било кое возилце во класа на Јарис. Споредена со Аурис од 2008 кој што исто така го возам е забележително поудобна и помека, така да Јарис е мачкина кашлица.
  Нас ни треба мало и економично градско возилце кое ќе се користи првенствено, а како алтернатива за второ возило ќе се користи Маздата.
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 13. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
 14. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  672
  6 Јуни 2007
  Ремек дело е овој автомобил.
   
 15. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,802
  1,587
  22 oктомври 2012
  Машко
  SK-000-UP <- Како ја “ќари“ оваа регистрација? Photoshop, а? :p
   
 16. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  607
  166
  29 Септември 2010
  абе... монтирано е :D
   
 17. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,802
  1,587
  22 oктомври 2012
  Машко
  Ептен се потрудил :D
   
 18. gokica

  gokica
  Модератор

  8,397
  10,188
  13 Јуни 2009
  На alumen :) му/ѝ се допаѓа ова.
 19. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,951
  3,563
  5 Декември 2009
  Машко
  +1 за темава да оди на стики.

  Добро ќе биде да се изјаснат сите што наишле на вакво нешто, "без влакна на јазикот".

  Само би предложил она големине букви да се заменат со мали, ептен неубаво личат на форум.

  Поздрав.
   
 20. bate mile

  bate mile
  Gaining Experience

  412
  205
  4 oктомври 2011
  ooooo kolu idioti ima pa sto ocekuvas makedonija sme , ali fala bogu za forumov ovde ne sum imal loso iskustvo ali sekogas prodavam poeftino i cesto prodavam ili kupuvam od clenovi koi mi ostavaat dobar vpecatok ili imaat poveke mislenja , mene licno najbitno mi e vremeto parite taka taka.
   
 21. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  660
  24 oктомври 2011
  Машко
  @Gojdo брат ти си испаднал премногу фер. Штом си 1000000 посто сигурен дека матичната си работи зошто уствари си се замарал за да ја враќаш па да ја тестираш одпоново. Понекогаш мораш да ги отераш у три лепе ***** материне таквите и да си тераш работа (ми се деси слична прича при продажба на пентиум 4ка )
  преку к*р више од мајмунлаци.
   
  На Tonino и iceman им се допаѓа ова.
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,205
  25,533
  4 Септември 2008
  @ ImTheDude,Скроз те заборавив, извини! :oops:

  Едит, додаден :)
   
  На ImTheDude му/ѝ се допаѓа ова.
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,205
  25,533
  4 Септември 2008
  Извини Uwemi, стварно заборавив и на тебе :oops:

  Додаден!
   
 24. DarkoKicevo

  DarkoKicevo
  Баниран/a

  107
  21
  27 Јуни 2012
  Машко
  Матичната кога ја зедов не се пушташе во никој случај + карго експрес кај што соработуваат со тие имаат компјутерски центар и сервис и тука беше испробана не даваше контакт. И зошто да ја земам ко не можам да го уклучам компјутерот,а плус и итно ми беше.
   
 25. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,016
  12,388
  23 Јануари 2008
  Манга
  Значи има некоја магија што кај мене работеше и пред и потоа?
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...