1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Преложета графичка за со core2quad

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Blahah, 24 Август 2018.

Тагови:
 1. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  112
  60
  13 Јануари 2018
  Некоја графичка што може да се најде поевтина на огласиве и да биде ок во комбинација со core2quad. Барам нешто да подржува gta v, beamng, ets2, fifa (барем 15) и цела modern warfare серија.
   
  На kristina_ili и igor_igor им се допаѓа ова.
 2. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  851
  2,193
  12 oктомври 2014
  Машко
  970ka нвидиа или 290ка АМД
  Напомена:Незнам како би се спариле со цпу-то што го имаш.Врло можен ботлнек

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
 3. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  112
  60
  13 Јануари 2018
  Скапо тоа хахахах
   
  На kristina_ili му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  851
  2,193
  12 oктомври 2014
  Машко
  Eпа наведи буџет.Башка ГТА 5 јас под тие 2 карти не би ја играл.
   
  На kristina_ili и Banjifiko им се допаѓа ова.
 5. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  112
  60
  13 Јануари 2018
  2000ки највеќе. Мене не ми е проблем на 720p lowest да терам.
   
 6. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  507
  470
  14 Јануари 2016
  Машко
  750ti moze da se najde za tie pari i solidno da se igra gta5 .
   
 7. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  112
  60
  13 Јануари 2018
  Ваљда нема да биде ботлнек со таков процесор?
   
  На kristina_ili му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DACIA

  DACIA
  Gaining Experience

  78
  88
  5 Јули 2015
  Машко
  Додај си уште 2-3 илјади и купи си нова GT 740 со два гига vram.
  Или најди половна.
  Залудно че ти биди GTX серија на вој CPU нема да користи полн капацитет. Сепак е 10тина год остарен :)
  И стај му 8 гб рам ако немаш, јас осетив голема разлика во ГТА 5 кога преминав од 4 гб на 8 гб и то на лаптоп. За тој буџет толку :)

  View: https://www.youtube.com/watch?v=OwDq1lOCzRo&t=23s
   
  Последна промена: 24 Август 2018
  На UponAtime му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  851
  2,193
  12 oктомври 2014
  Машко
  Јас за 1080п ти бирав карта :).
  2000 ден е мн. тенок буџет.
   
 10. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Чисто да ти кажам дека ја имам пробано GTA 5 на целерон G1820 со GT720 1GB DDR3 со 2x4GB=8GB DDR3 1600MHz на резолуција 1280x720 или така нешто беше и вадеше 20 fps, believe it or not. :p
  Со конфигурацијава во потпис на full HD вадам 50fps и нормално има разлика јбг.:)
   
 11. DACIA

  DACIA
  Gaining Experience

  78
  88
  5 Јули 2015
  Машко
  Мене пак на лаптопот(за разлика од ПЦ небо-земја) со 4 гб usage имав 90-100 %. И играва знаеше да смрзни скроз. И имав јак stuttering ваљда поради јусејџот.
  Сеа неам никакви проблеми јбг, средна класа е , му вадам 25-30 фпс на високо 768п xD, рам јусејџ не оди појче од 60%.
  Инаку да графичка за 2к се знај шо можиш да земиш = тиња.
  Друже собирај пари/ крени буџет купи неш асално не ги врлај парите во вода
   
  Последна промена: 24 Август 2018
  На UponAtime му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,014
  4,280
  28 oктомври 2008
  Купувам веднаш 750ti за 2000. Каде има, кажувај:)
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,338
  7,313
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Аха 100% има :) Тоа некад дечкото видел една и се продала истиот ден и така. Обично не се продаваат овие картици.
   
 14. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  615
  18 Август 2016
  Машко
  750, 650ti, 630, 560ti, HD7770.
   
 15. Astro

  Astro
  Guru

  6,390
  8,854
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Geforce 750 со 2Gb RAM, 8Gb RAM на компјутерот и Q6600, ако можеш оверклок да направиш до 3.0GHz ќе биде тоа игриво. Ако немаш кулер за Q6600 оверклокувам кажи јас ќе ти дадам.
   
 16. damil

  damil
  On your way to fame

  732
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Имам 9600GT ако ти врши работа.
   
 17. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  112
  60
  13 Јануари 2018
  Ќе гледам да ја касапам матичната за xeon, тој подобар е за оверклокување. А иначе коулер имам intel stock za core2duo.
   
  На kristina_ili му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  112
  60
  13 Јануари 2018
  Зависи колку малку и бараш. Иначе додека да купам друга cod4 може и на таа хахах.
   
  На kristina_ili му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  112
  60
  13 Јануари 2018
  На kristina_ili му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Astro

  Astro
  Guru

  6,390
  8,854
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Q6600 ти е подобар. Тие ксенони се со FSB 1333 и немаат многу простор за оверклок. Q6600 со FSB1066 и оверклок на 1333/1400 со подобра плоча и 1600, 8MB cache е прилично способен процесор, но игриве го буткаат на колена.

  Ќе ти дадам јас подобар кулер, со stock Ништо не правиш.

  6850 мислам дека е тамам картица за некој минимум. Колку и бараат?
   
 21. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  112
  60
  13 Јануари 2018
  @Fredy неам ни монитор за 1080p
   
  На kristina_ili му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  112
  60
  13 Јануари 2018
  Значи да барам core2quad дефинитивно. Иначе свесен сум дека нема да можам којзнае кој игри да ги терам затоа тие што ги наведов горе се подносливи.
   
  На kristina_ili му/ѝ се допаѓа ова.
 23. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Касапи го процесорот не матичната. :p

  Ќе тера lol. :)
   
 24. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  112
  60
  13 Јануари 2018
  Тоа де хахах. Видов една 6850 да присоберам пари па ќе ја земам ако нема која друга.
   
  На kristina_ili и igor_igor им се допаѓа ова.
 25. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Пази половни графички кога купуваш, очите 10. :mario:
   

Сподели

Вчитување...