• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Преинсталирање на Vista

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Дали при преинсталирање на Vista-та односно замена на Vista со XP процедурата е иста како XP со XP т.е. бутираш со бутабилно формат на партицијата на која е Vista-та и продолжуваш со инсталација на XP. Би ги замолил поискусните за совет.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Да, имав инсталирано Vist Home Premium, после тоа го форматирав со CD од Windows XP и инсталирав XP.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
OK Tnx
Значи нема некои додатни чекори и компликации
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,918
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно