• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Преинсталирање на Vista

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Дали при преинсталирање на Vista-та односно замена на Vista со XP процедурата е иста како XP со XP т.е. бутираш со бутабилно формат на партицијата на која е Vista-та и продолжуваш со инсталација на XP. Би ги замолил поискусните за совет.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Да, имав инсталирано Vist Home Premium, после тоа го форматирав со CD од Windows XP и инсталирав XP.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.891
Мислења
912.339
Членови
32.612
Огласи
840
Најнов член
yeyeyeye
На врв Дно