• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Преглед на филм пред симнување преку Torrent

  • Ја почнал/а темата
  • #1

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Дали има може некоја програма или плеер со кој би можело да се гледа филмот додека се симнува или барем да се види каква е снимката на истиот, односно дали е тој филмот што го сакаме. Може ја има таа опција кај некои од торент симнувачите, па еве барам да ми посочите кај која.
 

alexo

Intern
23 април 2007
169
12
Мислам дека LimeWire ја има таа опција, но не сум сигурен. Ја има таа опција за аудио, па провери и за видео :rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Прашувам тука за да не го направам канта комјутеров со инсталирање на секакви програми, значи ако некој точно знае и е сигурен чекам одговор, а ако не нормално ќе чекам само не мислам да фрлам транфер за нешто што незнам што е.
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
На btjunkie.org обично оставаат коментари за тоа што сакаш да го симнуваш, па би те советувал од таму да ги симнуваш торентите
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Поголем број од торентите во себе содржат sample од видео содржината кој е одприлика 10 mb, со кој ќе видиш дел од видеото и после ако сакаш ќе си го симнеш цел торент.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
GOM Player ја има опцијата за репродукција на нецелосни видео фајлови.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Со sample тоа е најдобро изгледа, а Vlc и Gom не ги пуштаа барем тие што почнав да ги симнувам. Ми треба програма која можам брзо и без проблем да ги симнам, а исто времено и да видам што симнувам.
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
Мора да го симнеш заглавието на филмот...првите неколку пакети за да воопшто можеш да го видиш филмот. Послед тоа можеш да го ѕирнеш со скоро било кој програм. Во најмала рака да видиш која резолуција е и кој кодек има за аудио и видео.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Има разни филмови со пример околу 10 мегабајти, па прво тоа земиго, инаку покасно со искуство ќе почнеш да ги разликуваш кој е каков и се помалку ќе грешиш.
 

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Bratce na torrent portal ostavaat samite korisnici komentari kakov e kvalitetot na snimkata i jas licno site filmovi sto sum gi simnal od tamu se so top snimka.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,213
Мислења
858,235
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно