• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Преглед: iTunes 8.0.1(12)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68


Веќе неколку дена ми досадуваше да направм апдејт и ете конечно направив... Оваа најнова верзија на iTunes е со многу подобрен интерфејс и има една нова компонента "Genius" која што знае каква музика слушате...
Има и HD TV и многу други супер одлики.
"Genius" компонентата се состои од следниве делови:
"Genius Playlists"
"Genius Sidebar"

Оваа верзија навистина вреди да ја пробате.
За повеќе инфо.
За симнување.
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Ја користам оваа верзија од кога искочи, незнам пред колку време. И задоволен сум :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,736
Мислења
863,573
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно