1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Решено Префрлуфање на контакти од компјутер на моб....???

Дискусија во форумот 'Сигурност кај мобилни телефони' започната од Igor Aircon, 2 ноември 2012.

 1. Igor Aircon

  Igor Aircon
  Intern

  21
  1
  10 Јули 2012
  Машко
  Masinski inziner
  Ми треба помош , како де ги префрлам контактите кои ми се ставени на компјутер во file thumbdata во мобилен Galaxy SIII?
  Фала , ако некој може да објасни.
   
 2. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  665
  24 oктомври 2011
  Машко
  а зошто не си ги префрли со сим картичката?
   
 3. Igor Aircon

  Igor Aircon
  Intern

  21
  1
  10 Јули 2012
  Машко
  Masinski inziner
  Зошто имам 1600 броја , и ми беа на телефон сите ги симнав на компјутер , а телефонот цркна и сега имам друг , и неможам да си ги префрлам контактите........
   
 4. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  665
  24 oктомври 2011
  Машко
  а зошто не ги префрли со samsung pc studio?
   
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,646
  13,004
  2 Август 2012
  Машко
  Пробај со Samsung програма а ако те одбива пробај да ги сместиш во Outlook па оттаму, пак, со програма до телефон.
  Или уште поедноставно е да најдеш некој со ист телефон и да го сместите фајлов кај него па после со (ваљда) блутут префрлање кај тебе.

  Разбарај по нетов, порано гледав страници за бесплатна синхронизација
   
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,445
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Логирај се на твојот Gmail акаунт преку компјутер, иди во контакти и кај стрелката на MORE стисни, после стисни Import, додај го CVS фајлот.

  [​IMG]

  После само синхронизирај си го телефонот со Gmail акаунтот.
   
  На temelk4 и Igor Aircon им се допаѓа ова.
 7. Igor Aircon

  Igor Aircon
  Intern

  21
  1
  10 Јули 2012
  Машко
  Masinski inziner
  Фала многу за помошта , Поздрав
   

Сподели

Вчитување...