• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Префрлање на парични средства од webmoney на moneybookers

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Здраво.
Дали некој знае сигурен начин за префрлање на долари, од webmoney на mooneybookers ?
Немора да се точно тие, битно да може да префрла пари од еден на друг сајт којшто работи со онлајн плаќања.


5 hours later:

Штотуку префрлив со --> http://wm-center.com
Добра услуга, малце чуден процес но не е измама.

поздрав до чичко гугл, колку што е добар толку и лош, првите 4 резултати од пребарувањата беа SCAM.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Штета немаат moneybookers , a колку ти земаа провизија ?

Our minimal exchange fee is $5, except exchanging to Paypal and Epassporte systems which is $10.

10 $ провизија, затоа што тоа е минимум за трансакција кон PayPal.
moneybookers се во план да се додадат во ептен скоро време, а ако те интересира колку провизија земаат за нешто поточно -
http://www.wm-center.com/exchange-table.html
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.139
Мислења
894.116
Членови
31.856
Огласи
326
Најнов член
MajkaTi
На врв Дно