• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Префрлање на парични средства од webmoney на moneybookers

  • Ја почнал/а темата
  • #1

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Здраво.
Дали некој знае сигурен начин за префрлање на долари, од webmoney на mooneybookers ?
Немора да се точно тие, битно да може да префрла пари од еден на друг сајт којшто работи со онлајн плаќања.


5 hours later:

Штотуку префрлив со --> http://wm-center.com
Добра услуга, малце чуден процес но не е измама.

поздрав до чичко гугл, колку што е добар толку и лош, првите 4 резултати од пребарувањата беа SCAM.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Штета немаат moneybookers , a колку ти земаа провизија ?
Our minimal exchange fee is $5, except exchanging to Paypal and Epassporte systems which is $10.
10 $ провизија, затоа што тоа е минимум за трансакција кон PayPal.
moneybookers се во план да се додадат во ептен скоро време, а ако те интересира колку провизија земаат за нешто поточно -
http://www.wm-center.com/exchange-table.html
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,042
Мислења
855,134
Членови
29,647
Најнов член
Анинени
На врв Дно