Префрлање на дија позитиви?

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од skullmonkey, 20 Февруари 2018.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,284
  2,357
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Знае некој сервис кај нас да му однесам дија позитиви и да ги префрли во дигитален формат?

  Пс. Некој да не има ваков скенер?
   
 2. marv

  marv
  Gaining Experience

  999
  372
  5 oктомври 2007
  Машко
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,284
  2,357
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Им ги однесе дијапозитивите и они се си средија и ти пуштија на ДВД?
   
 4. vladic3110

  vladic3110
  Gaining Experience

  112
  208
  22 Февруари 2017
  Машко
  Јас имам скенерче мало за негативи од лидл, во послњдно ме заебаваше престана да ми го чита, да го најдам да проверам ако се опраило, ама мислам дека секаде каде што развивале филм може да ти ги стросаат, јас пред ова да го земам развивав дома и го носев филмот само на двд да ми го стават, за Битола ова
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vladic3110

  vladic3110
  Gaining Experience

  112
  208
  22 Февруари 2017
  Машко
 6. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,284
  2,357
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  За сам знам како треба, ама 3000+ се. Ќе се окозам. Претпостављам има некој по автоматски начин.
   
 7. vladic3110

  vladic3110
  Gaining Experience

  112
  208
  22 Февруари 2017
  Машко
  Уфф, за толку мн незнам дали и во дуќан би ти се нафатиле, треба еден викенд да ти даат клуч и да се окозиш :)
   
 8. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,284
  2,357
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Така и планирав. Само да најдам кај има.
   

Сподели