1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Префрлање на дија позитиви?

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од skullmonkey, 20 Февруари 2018.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,173
  3,290
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Знае некој сервис кај нас да му однесам дија позитиви и да ги префрли во дигитален формат?

  Пс. Некој да не има ваков скенер?
   
 2. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,567
  1,897
  5 oктомври 2007
  Машко
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,173
  3,290
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Им ги однесе дијапозитивите и они се си средија и ти пуштија на ДВД?
   
 4. vladic3110

  vladic3110
  Gaining Experience

  128
  222
  22 Февруари 2017
  Машко
  Јас имам скенерче мало за негативи од лидл, во послњдно ме заебаваше престана да ми го чита, да го најдам да проверам ако се опраило, ама мислам дека секаде каде што развивале филм може да ти ги стросаат, јас пред ова да го земам развивав дома и го носев филмот само на двд да ми го стават, за Битола ова
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vladic3110

  vladic3110
  Gaining Experience

  128
  222
  22 Февруари 2017
  Машко
 6. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,173
  3,290
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  За сам знам како треба, ама 3000+ се. Ќе се окозам. Претпостављам има некој по автоматски начин.
   
 7. vladic3110

  vladic3110
  Gaining Experience

  128
  222
  22 Февруари 2017
  Машко
  Уфф, за толку мн незнам дали и во дуќан би ти се нафатиле, треба еден викенд да ти даат клуч и да се окозиш :)
   
 8. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,173
  3,290
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Така и планирав. Само да најдам кај има.
   
 9. Nokia

  Nokia
  Gaining Experience

  55
  51
  18 Декември 2009
  Малку постара темава, ама ако не си завршил работа јас имам скенер со кој можеш да скенираш филм. Е сега, јас сум го користел за негативи, додека дијапозитив би требало да е reverse од негатив, што би значело дека скенот во пост може да се среди. Инаку овој скенер го имам CanoScan LiDE 500F Flatbed Color Image Scanner Specs
   
Слични теми
 1. mac-ufs
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,368
 2. Tawe
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,248
 3. magicman
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  3,334
 4. Borsa
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,833
 5. koki
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  5,756
Вчитување...

Сподели

Вчитување...