• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ПРЕФРЛАЊЕ ЦЕЛА СОДРЖИНА (ПОРАКИ,ПОДАТОЦИ ИТН.) ОД ЕДНА МЕЈЛ АДРЕСА НА ДРУГА

  • Ја почнал/а темата
  • #1

kloki

Intern
24 јули 2015
103
14
Како да префрлам сите (пораки,податоци,итн) од една мејл адреса на друга?
 

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,315
1,393
127.0.0.1
petrov.mk
За каков мејл се работи?
Ако е свој мејл@фирма.ком и со цпанел, можеш од таму да пристапиш до сите мејлови и све.
Ако се работи за "џемаил" и брачедите, ќе најдеш на гугл.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,671
3,041
Во гугл мејл има опција да импортираш пораки од други мејл акаунти. Оди таму, внеси го поп3 серверот од фримејл и ќе ги преземе сите пораки.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,676
Мислења
830,315
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно