1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(Предлози) Добар WordPress хостинг

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од Balanar, 26 Август 2019.

 1. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,338
  785
  12 Април 2017
  Машко
  Јас би ти препорачал да не земеш од нејмчип. Не сум имал добро искуство со нив. Исто и со земи.мк

  За бекап, болје сам прави си. Најчесто немаат remote backup на шеред хостинг.
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,024
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Nope!
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  273
  208
  15 ноември 2015
  Машко
  Uhost задоволен сум, незнам дали има подобри, али јас со овие сум немал маки
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ljupce

  ljupce
  Gaining Experience

  122
  87
  8 ноември 2011
  Машко
  А некој од странскиве да препорачате.. веб страната е за странец правена и он се плаши дека мк хостовиве ги блокираат у странство( поради велешаните ) и сака да не е македонски хост..
   
 5. mrce

  mrce
  Intern

  177
  27
  2 ноември 2009
  -1 за земи.мк , за секоја промена мора ги контактираш .
   
 6. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,338
  785
  12 Април 2017
  Машко
  ↓↓↓↓↓↓ - Не е во Македонија хостирано.

  EDIT: Не ми покажува сигнатуре - VisitingHost - Rapid hosting underpricing every competitor
   
 7. smole

  smole
  Unstoppable

  3,186
  3,698
  18 Април 2007
  Постои асален платен хостинг каде не бара да регистрираш/префрлиш домејн, туку да користиш некој безвезен омејн?

  Сакам да се вежбам, сега сајтот е на локал ама би сакал да го префлам и да видам дали сè ќе работи како што треба.

  Edit: Мислам на обичен хостинг, после WP сам ќе си го ставам и распакувам.
   
 8. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,255
  857
  8 Мај 2010
  Машко
  Неколку пати може имам пишано и сеуште стојам на фактот дека a2hosting се стварно солидни кога се работи за хостинг. Нудат да користиш нивни бесплатен домен како smole.a2hosted.com при процесот на регистрација тоа го нуди како опција.

  Пакетите им се можеби по скапи кога се работи за продолжување на услугата ама реално секој фрлен долар вредеше кај овие.
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,338
  785
  12 Април 2017
  Машко
  Можам да ти дадам бесплатен со .visiting.host домен ако сакаш.
   
  На pipelin и smole им се допаѓа ова.
 10. smole

  smole
  Unstoppable

  3,186
  3,698
  18 Април 2007
  Кога ќе го спремам сајтот ќе ти пишам, фала ти.
   
  На Futurelakimens му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. vladomkd
  Одговори:
  53
  Прегледи:
  9,601
 2. pLaToOn
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,077
 3. DonFrozex
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  586
 4. MartinJack3d
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,245
Вчитување...

Сподели

Вчитување...