• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог...

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Гледам на многу други наши и странски форуми има опција ФАЛА.Па што викате да се воведе и тука таква опција?
Со тоа би можело барем на некое ниво да се зголеми,помошта,активноста на форумот,а со тоа форумот би станал уште подобар. :)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Мислиш наместо да пишеш пост во кој ќе напишеш фала да му дадеш нешто како глас или поени? Ако е така тогаш тоа е решено со репутацискиот систем, само што некој наместо да даде поени репутациски пишува непотребни постови.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Да,да,на тоа мислам.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Како мислиш награден,со пари?Ооо тоа тешко.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Гледам на многу други наши и странски форуми има опција ФАЛА.Па што викате да се воведе и тука таква опција?
Со тоа би можело барем на некое ниво да се зголеми,помошта,активноста на форумот,а со тоа форумот би станал уште подобар. :)
Наместо тоа "Фала", доколку сакате да му се заблагодарите на некого за корисниот пост, користете ја репутацијата.
Имате опција Се согласувам или На се согласувам и пишете ја причината. Мислам дека е тоа доволно и нема потреба од воведување на слични опции. :ha:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
@AMD_fan
И повеќе од доволно е, а со тоа и ќе се избегнат непотребните постови од типот: Фала, браво итн...
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Интересна опција е и "Благодарам" иако репутацискиот систем што веќе постои треба да се користи повеќе..

Ќе разгледаме, благодарам за предлогот :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,059
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно