• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Predlog!

Статус
Затворена за нови мислења.

psybaron

Intern
10 април 2007
745
44
Куманово
markoaleksic.com
Sakam da predlozam administratorite na sekoj tema poja e postavena od user vo vrska so nekoj problem, prasanje ili taka nesto, otkako ke bide resen i userot ke im se zablagodari na kolegite sto mu pomognale, pred imeto na temata da se savi nesto kako Solved,Resolved,Reseno ili nesto taka.
ex.
Problem so mysql database > [RESEN]Problem so mysql database.

Ova bi go namalolo brojot na nepotrebni postovi i postuvanje na nesto sto e nepotrebno vece.

Aj da vidam sto mislite, pa ako vi se dopagja adminite da go zemat predlogot vo obzir.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Јас мислам дека предлогот е добар и треба да се разгледа. Можеби би било добро и темата да биде затворена за да се избегне поставување на други прашања, за сличен проблем во истата тема, наместо да се отвори нова.
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1.089
563
delicon.mk
Мислам дека тоа е премногу работа за Админите/Модераторите...
па затоа има друг предлог (до членовите):

Кога ќе им биде одговорено/помогнато на нивното прашање сами да си го променат нивното прашање со тоа што ќе му додадат на почеток нешто како [РЕШЕНО] или слично.
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Мислам дека тоа е премногу работа за Админите/Модераторите...
па затоа има друг предлог (до членовите):

Кога ќе им биде одговорено/помогнато на нивното прашање сами да си го променат нивното прашање со тоа што ќе му додадат на почеток нешто како [РЕШЕНО] или слично.

Се согласувам со тебе, подобро членовите тоа да го направат откако ќе го решат проблемот
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Jas se slozvam so DELICON. A za toa da se zaklucat temite ko ke bidat reseni mislam deka ne treba bidejki ako nekoj ima slicen proplem i otvori nova tema ke se natrupuvaat slicni temi bez potreba. Zakluvanjeto treba da se koristi samo ako ima pricina
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1.550
52
www.it.com.mk
Ubav predlog. Kje poednostavi mnogu raboti i za chelovite i za administratorite.

A za praktichno reshenie, predlogot na Delicon mi e daleku po prifatliv :)
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Интересен предлог, мислам дека ќе биде од голема корист на форумов во поглед на квалитетот :da: со што барем за одреден процент ќе се намалат непотребните постови.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Интересен предлог, мислам дека ќе биде од голема корист на форумов во поглед на квалитетот :da: со што барем за одреден процент ќе се намалат непотребните постови.

И јас исто така го делам истото мислење со тебе.Не само што ке добие на квалитет туку за одреден процент ке се зголеми и ефикасноста на форумот,побрза работа и функционалност
 

D

Администратор
31 март 2007
3.522
2.946
www.iwmnetwork.com
Најден е начин како да се реши ова...

Така да, ке биде имплементирано наскоро.

Фала за предлогот!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.573
Членови
31.490
Огласи
25
Најнов член
julioschneider
На врв Дно