1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за звучна

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Luidgi, 30 oктомври 2010.

 1. brasica

  brasica
  On your way to fame

  615
  936
  18 Април 2010
  Пробај со KMPlayer. Ако не сака со други програми да ти работи со ова мора пошто користи негови интерни кодеци.
   
 2. NetworX

  NetworX
  Intern

  959
  46
  3 Мај 2009
  Мене .flac ми ги пушта на winamp без додтен codec
   
 3. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Еве сега симнав уште некои песни и тие сака да ги пушта со winamп или кој и друг програм ама имам неколкку од Michael Jackson што не сака да ги пушта, можеби и самите песни да не чинат, сепак благодарам.
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,959
  26,646
  4 Септември 2008
  AIm2, во секој случај 3 пати подобар од Winamp и пушта FLAC без проблем, програмов е направен од аудиофили за слушање на музика во висок квалитет и во моментов е ненадминат во поглед на квалитет. Заебете го Winamp, нубски е во најмала рака :D

  П.С. Не си играј со кодеци, знаат да предизвикаат многу проблеми! лош плејбек,сецкање,прескокнувае и проблеми со звук/сараун. Избриши ги сите кодеци и инсталирај само CCCP codec pack.

  Обавезно рестартирај после бришење/инсталирање.

  Извинување и од мене за офтопик :ermm:
   
  1 person likes this.
 5. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,808
  5,011
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  vlavot,до фајловите е.
   
 6. bruno_duke

  bruno_duke
  Intern

  26
  0
  8 ноември 2010
  M-Audiophile 192 imam, taa ti e za produkcija bonbonce. Raboti top na windows 7 samo sto so toa pro tools malce ke ti pravi problemi. Nema da mozes bas da najdes adekvaten Pro Tools sekvencer za nejze pa odluci se za nuendo cubase sonar ili nesto drugo. Jas inace rabotam so sonar. Ostaj toa so ti zborat za bitrejtovi ova ona, produkcija e edno play e drugo. Inace od Tc Electronics ti se top zvucni, mene mi nudea edna za 500 evra (inace nova e 12000 evra) ama jbg koga nemas pari toa e toa :) vidi so M-Audio, gi imas u Artist Systems do 8000 se maksimum mi se cini. Eve da slusnes odprilika sto imam snimano so bend: http://www.myspace.com/middlestepband
   

Сподели

Вчитување...