• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог за Жичени 3.5мм Слушалки

  • Ја почнал/а темата
  • #1

BorisSapphire

On your way to fame
11 ноември 2015
1,023
705
Барам предлог за жичени 3.5мм слушалки.
Последно користев Samsung EHS64AVFWE, сакам нешто слично како овие на дизајн, поради тоа што се прави и самата гума(eat tip) влегува целосно во самото уше, додека новите AKG се извиени на страна и тоа модел не ми се допаѓа.
Не ми е битно на која марка ќе бидат и дали ќе имаат микрофон или не.
Битно да имаат добар звук, да не бидат многу на бас.
Би било добро да ги има на лагер кај нас, во нај лош случај останува од интернет да ги порачам.
Цена околу 3.000ден.
 

blackfen1

Gaining Experience
16 јануари 2018
48
76
Ако не ти се трошат многу пари, земи ги KZ ES4 од али.
In Ear Monitors се, презадоволен сум од нив, околу 600 денари се.
 

Audiofil

Gaining Experience
28 октомври 2007
898
345
Барам предлог за жичени 3.5мм слушалки.
Последно користев Samsung EHS64AVFWE, сакам нешто слично како овие на дизајн, поради тоа што се прави и самата гума(eat tip) влегува целосно во самото уше, додека новите AKG се извиени на страна и тоа модел не ми се допаѓа.
Не ми е битно на која марка ќе бидат и дали ќе имаат микрофон или не.
Битно да имаат добар звук, да не бидат многу на бас.
Би било добро да ги има на лагер кај нас, во нај лош случај останува од интернет да ги порачам.
Цена околу 3.000ден.
Кои и да ги земеш ќе мораш софтверски да ги балансираш доколку имаш истренирани уши за такво нешто бидејки во тој ценовен ранг не постојат балансирани без некои високи осцилации помеѓу фреквенциите.Од неколку типови што сум ги тестирал најбалансирани испаднаа Superlux HD381F и во целиот опсег немаа некои драстични скокови како останатите кои пак во 90% имаат нагласен бас во просек околу 5db,паднат среден опсег од 1 до 4khz за исто толку и од 5 до 8khz пикови кои се непријатни за слушање:Top Ear Review - Superlux HD381F | Headfonics Audio Reviews
Мислењето е автоматски споено:

TinAudio T2.

Алиекспрес.
Во план ми беа да нарачам еден пар од нив.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,627
1,217
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Rock Zircon.
 

Audiofil

Gaining Experience
28 октомври 2007
898
345
Само што најдов понуда на алиекспрес за
SoundMAGIC E50C по цена од 42.89 долари и сметам дека е подобар избор од TinAudio T2 кои чинат 39 долари:
 

Mayson

Gaining Experience
10 април 2011
925
479
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,054
Мислења
837,675
Членови
28,983
Најнов член
НикииНена
На врв Дно