• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог за web камера

  • Ја почнал/а темата
  • #1

SuperMiki

Intern
12 август 2008
90
0
Ми треба предлог за web камера со добра слика и видео,за да можам да си ја користаме подлг период.
Цената не е толку важна ама и да не се претерува многу.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,428
1,184
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Јас кога купував камера, ми ја уклучија и на лице место го видов квалитеот. Лани ја купив, за 500 и нешто денари, нема име, ама сликата е супер 1.3 мега пиксели, и доста квалитетна.
Не се залетувај, некогаш не значи дека ако е поскапо е подобро.
 

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Јас најискрено ти ја препорачувам од Ms-Industrial Web Cam 1001
http://www.ms-start.com/hr/default.aspx?tabid=2958&newsType=ArticleView&articleId=2804
Квалитето на видеото е 1024x768 додека слика зема со 1,3 мп е сега не знам кај можеш да ја најдеш низ Скопје (веројатно во некоја од продавниците што се снабдуваат со роба од Паком). Ама потруди се не би требало да чини повеќе од 800 денари. И уште една убава работа камерата иде со 1 година гаранција.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

SuperMiki

Intern
12 август 2008
90
0
Не знам Borgski нешто не ми се свиѓа изгледот на оваа web камера.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,066
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно