• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог за средба!

Статус
Затворена за нови мислења.

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,411
1,144
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Анкетите се отворени, гласајте таму да видиме како сме поделени по градови, па здравје ќе се организираат неофицијални, па понатака се надевам и официјални средби.
 

zlochko

Intern
23 мај 2008
140
7
www.linkedin.com
Кафана друже... кафана!!!
Заеби кафулиња!
Вино, ракија и мезе му е мајката. А може и малце мевце да ни свртат на скаричка... :gotvac:
 

SuperMiki

Intern
12 август 2008
90
0
Супер идеја,така треба.
Ако има среда во Скопје би требало да дојдам,само се организирајте.
 

bigmen

Intern
22 јуни 2008
65
0
www.managercenter.net
би било кул да се сретнеме...

на тој начин ќе може да се разговара за бош муабети и по некое сериозно муабетче

јас сум за
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
би било кул да се сретнеме...

на тој начин ќе може да се разговара за бош муабети и по некое сериозно муабетче

јас сум за
Ejjjj........ stvarno bi bilo dobro da se sretneme.
Edvaj cekam da se dogovorime za vreme i mesto.......... za da mozam da kazam deka imam rabota i deka ne doagjam:LOL::LOL::LOL:

Mala sala
 
M

Mr.Alien

Гостин
Заебите Злате, тоа е некако....што знам, некако ми доаѓа по default место. Ај на пример кај ЖАБАРОТ, на кеј.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Ако се одржува средба во Скопје и ако ми одговара терминот можеби и јас ќе наминам .)
 

zlochko

Intern
23 мај 2008
140
7
www.linkedin.com
Доколку сакате повеќе луѓе да дојдат, тогаш ќе одберете работен ден. Преку викенд (особено во лето), луѓето бегаат надвор од градот. Јас сигурно нема да бидам во Скопје. Така што, ако остане петок, сабота или недела... count me out. :chudenje:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #41

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Проблемот е тоа дека јас сум во школо во 2 смени, па незнаеме како ќе почнеме.

Освена ако сакате следнава недела?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #43

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
@vik

Во средно сум, се менуваме по смени, 2 недели прва, 2 втора.
Сега незнам во која смена ќе почнеме за да може да се договориме за преку работна недела.
 

ajvar

Intern
19 август 2008
297
6
idejava ne e losa.ali ke ima frki okolu toa kako da se raspoznaeme. jas primer koga ke dojdam kaj zabarot sto da ne treba da prasam nekoj abe ti si onoj od it forum. ili pa da se obleceme site vo belo (hehe). Neka dade nekoj solucija okolu ova
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Глеаш убаво ви текна, ама помина летово. Не ќе беше лошо да се изработеа it.com.mk маици ( како тие 400 ден шо се на тезга :)). Памтете за следното лето ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,122
Мислења
838,821
Членови
29,033
Најнов член
Newlearner
На врв Дно