• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог за средба!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Како член кој подолго време бил на форумот, сакам нешто да предложам. Секој член знае само по еден или двајца други во живо. Мојот предлог е следниот:
Во секој град каде што има поголема застапеност на членови од ИТ форумот, 2 пати месечно (или како сакате), да се сретнеме негде (ресторан, кафич, парк, кај било), да поразговараме во живо и подобро да се запознаеме.

На овој начин може и да ги пречекаме новите членови, и ќе бидеме различни од кој било друг форум.

Што мислите?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Епа супер чим на сите им се допадна идеава, да ги причекаме и Админите и Модовите, па сите заедно да се договориме за место во Скопје. А вие давајте и предлози за други делови од Македонија!
 

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Засега нема да се оддржуваат официјално организирани средби на членовите на IT.com.mk, секоја таква оддржана средба ќе биде самоиницијатива на членовите.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Па да де, немора да биде официјална средба. Туку средби каде што можеме сите подобро да се запознаеме. Да си направиме муабет, на едно сокче. :)
Ако има заинтересирани од Скопје, нека предложат место и време, па да се договориме. (Ако сакате, јас ќе организирам :D)
 

ivotopansko

Intern
14 јануари 2008
36
0
pa eve ti kako iskusen clen na it forum predlozi neso.ali ipak mislam deka treba posle avgust da ima sredba t.e na pocetok na septemvri zaso sea skoro site se na odmori a vaka od septemvri ke bideme tuto kompleto.razmisli i za ova zs ja mislam bolji e ponataka da ima sredba.pozz
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
pa eve ti kako iskusen clen na it forum predlozi neso.ali ipak mislam deka treba posle avgust da ima sredba t.e na pocetok na septemvri zaso sea skoro site se na odmori a vaka od septemvri ke bideme tuto kompleto.razmisli i za ova zs ja mislam bolji e ponataka da ima sredba.pozz
Да, се разбира. Ете затоа велам вие да давате предлози.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Интересна идеја, може нешто да организираме понатаму.. Имаме ние правено муабет за ова, ама засега ништо официјално :)

А кој сака може слободно да си направи средба, договоре те се & thats it
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Имам еден предлог во врска со темава.
Зошто не направите анкета "Од кој град сте?"
А ако имало веќе ваква тема my bad sorry:plachko2:
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,086
505
Ја би рекол една собиранка со БУРИЊА ЏУС, зш ја не пијам алкохол :)
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Интересна е идејата, ама штета што не сме од исти градови. :plachko2:
А за пијачката, никако газирано, чисто алкохол.:)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Имам еден предлог во врска со темава.
Зошто не направите анкета "Од кој град сте?"
А ако имало веќе ваква тема my bad sorry:plachko2:
Идејата ти е ок, но анкетата поддржува мах 10 опции, а градови во Македонија има преку 30. :rolleyes:
После ќе испадне зашто овој град не е ставен, зашто оној..... инаку не е проблем, анкетата може да ја додадеме во секое време. :)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
прво не мора сите градови само поголемите а тија помалите ке бидат во рамките на поголемите

а и бројот на анкетите може во секое време да се зголеми од 10 преку АКП
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,086
505
Мислам дека може да се поделат градовите по региони.
На пример: Југо-западен (Дебар, Струга, Охрид), Западен (Гостивар, Тетово)...
А доле членовите да си напишат од кој град се.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,420
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Нека се отворат 3-4 теми, а таму ќе бидат поделени градовите, и така ќе бидат опфатени сите градови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,762
Мислења
850,109
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно