1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Предлог за слушалки (Headphones)

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од incontempt, 7 ноември 2018.

1. incontempt

incontempt
    Gaining Experience

194
    184
    24 Февруари 2016
    Машко
    Ако може да дадете предлог (препорака) за слушалки (Headphones), ќе се користат за игри, слушање музика (само за домашна употреба) и при гледање на филмови. Цена макс. до 100еу.

2. Psycore

Psycore
    Gaining Experience

405
    322
    12 ноември 2013
    Wired or Wireless? Имаш ли опција за од странство? Битно ли ти е виртуал фејк сараунд? Преферираш погејмерски брендови (брендови кои прозиведуваат компјутерски компоненти и периферија) или може да ти предлагаме и попрофесионални? (Steelseries vs Sennheiser на пример)

3. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,717
    1,242
    10 Август 2010
    Машко
    Сите прашања ти се океј, само можат да ти паднат во вода кога ќе дознаеш буџет. Затоа правилно би било да се праша тоа. :)

4. Psycore

Psycore
    Gaining Experience

405
    322
    12 ноември 2013
    Па 100 евра пишува. Колку толку има избор.

Испратено од SM-N950F преку IT.mk форум апликација

На D3N1EL му/ѝ се допаѓа ова.
  5. toplel

toplel
    Gaining Experience

362
    317
    18 Август 2016
    Машко
    Аку сакаш опција за слушалки со вграден микрофон, тогаш мој предлог е HyperX Cloud II (имаш и опција со сива боја/Gun metal). Имаш за 6.500 HyperX Revolver, но не сум сигурен дека вредат за парите. Доколку вграден микрофон не ти е приоритет, јас би одел на опција со добри студиски слушалки и екстерен микрофон аку планирам повеќе време да слушам музика или гледам филмови, а гејминг да ми е последен на листа, но не дека е занемарен. Пример за вакви слушалки се Audio Technica ATH-AVA400. Сум ги пробал и за гејминг и за мултимедиа и мислам дека ни едни етикетирани „гејминг“ слушалки не се на нивно рамниште во поглед на изработка, звук, комоција и флексибилност со то што имаат 6.3mm додатен приклучок.

Скоти, Audiofil, Fredy и на уште 1 им се допаѓа ова.
  6. incontempt

incontempt
    Gaining Experience

194
    184
    24 Февруари 2016
    Машко
    Фала на предлозите ќе побарам и некоја рецензија за истите, преферирам жичани, микрофон не е приоритет ниту пак фејк сараунд и сл., буџет наведов во прашањето ако го прочитате цело :)

На moongose и toplel им се допаѓа ова.
  7. toplel

toplel
    Gaining Experience

362
    317
    18 Август 2016
    Машко
    Имаш и AVC500 шо според review-а имаат поширок отвор за ушите, ама пак се од скај, а и не сум ги пробал. Доколку имаш прилика да ги пробаш и едните и другите обавезно ти препорачувам. Не за звукот туку за комоцијата.

На Audiofil му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Fredy

Fredy
    Unstoppable

790
    2,046
    12 oктомври 2014
    Машко
    Senheiser 518 ги користам година и пол и мислам дека ќе бидеш презадоволен.Мене ми беа поклон ама мислам дека се околу 120 евра кај амски.

Од луѓе што сум слушал ги фалат многу и аудиотехника м40х.За овие прашај во артист,мислам дека се 5-6к денари.Ја лично ги немам слушнато.

И за крај бегај подалеку од оние гејминг срањана што ги продаваат за брдо пари, а за такво не ги бива.Сајберии,хајпериксови,асуси и слични играчки.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

На Скоти, Audiofil, Oktar и уште 4 други им се допаѓа ова.
  9. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,717
    1,242
    10 Август 2010
    Машко
    Јас сум глуп, ми промакна тој дел. Извини :innocent:

На Oktar и Draynor им се допаѓа ова.
  10. Ninjaa

Ninjaa
    Intern

22
    18
    3 Декември 2017
    Машко
    Hyper X Cloud 2 - best overall

На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Freppi

Freppi
    Intern

2
    0
    6 Јуни 2015
    Машко
    Jas imam HyperX Cloud i sum prezadovolen.

Bidejki mi trebaat uste eden par slusalki, sakam da go zemam ponoviot model, HyperX Clould Alpha, megjutoa nikade ne mozam da gi najdam tuka po nashive prodavnici. Da ne znae nekoj od kade mozam da go nabavam ovoj model?

Слични теми
  1. SaleSk
    Одговори:
    1
    Прегледи:
    673
  2. tomaso
    Одговори:
    22
    Прегледи:
    1,491
  3. ImWiked