Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Предлог за склопување на десктоп компјутер

Arabian

Gaining Experience
5 ноември 2013
716
458
Прво изјасни се зошто ќе се користи, бидејќи вака е превише општо
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.399
7.986
Мелмак
Тајмингот е ептен лош. Најавени се и кај и да е ќе излезат новите АМД процесори, и интел валјда ќе извади некој рифреш... дополнително таа нова платформа е најавено дека ќе држи до 2025 така шо може ќе ќариш апгрејди во иднина ако се стрпиш.

Во најмала рака цените на моменталните делови на страници ко computeruniverse па дури и кај нас можда ќе паднат.

Исто важи и за графички, до крајот на годината ќе излезат нови АМД и Нвидиа картички (нвидиа има шпекулаци дека може ќе биде пејпр ланч ама не е битно) - а и копањево со графички завршува така шо цените за на старо па и на ново на постоечките графички може ќе опаднат значително.

Мој совет ако не ти е критично да причекаш до нова година.
 

viktor_arso

Intern
10 септември 2022
8
2
Тајмингот е ептен лош. Најавени се и кај и да е ќе излезат новите АМД процесори, и интел валјда ќе извади некој рифреш... дополнително таа нова платформа е најавено дека ќе држи до 2025 така шо може ќе ќариш апгрејди во иднина ако се стрпиш.

Во најмала рака цените на моменталните делови на страници ко computeruniverse па дури и кај нас можда ќе паднат.

Исто важи и за графички, до крајот на годината ќе излезат нови АМД и Нвидиа картички (нвидиа има шпекулаци дека може ќе биде пејпр ланч ама не е битно) - а и копањево со графички завршува така шо цените за на старо па и на ново на постоечките графички може ќе опаднат значително.

Мој совет ако не ти е критично да причекаш до нова година.
Фала ти за предлогот
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.115
Мислења
974.829
Членови
35.420
Најнов член
tiktoksss12
На врв Дно