• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог за промена на името на групата ActionScript

  • Ја почнал/а темата
  • #1

schrepfler

Intern
10 април 2007
12
0
Технички ActionScript, ECMAScript, JavaScript, JScript спаѓаат во иста категорија, така да темата на групата може да се прошири или да се стави samo "ECMAScript јазици" и во поднасловот да се стават кои.
Да не замарам со овие сугестии? :)
 

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Сите сугестии се добредојдени.. верувај дека ќе позборуваме за ова и ќе донесеме одлука :)

Те молам тебе, и сите останати членови, продолжете со давање на сугестии... само така ќе го подобриме форумов...
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Технички ActionScript, ECMAScript, JavaScript, JScript спаѓаат во иста категорија, така да темата на групата може да се прошири или да се стави samo "ECMAScript јазици" и во поднасловот да се стават кои.
Да не замарам со овие сугестии? :)
Не замараш, како што кажа Дамјан, добродојдени се..
Ќе разгледаме. Факт е дека постојат различни поделби и начини да се класифицираат јазиците.

Може и Flash тема да се стави..
Заради тоа го ставив ActionScript посебно..
 

NoLander

Intern
11 ноември 2007
216
15
PHP, ASP, JSP (JavaServer Pages) neznam koja e logikata so se zaedno mislam deka site treba da se odelno togas C++ Pascal itn treba da se zaedno daj razdeli gi pls sepak e IT forum

bTW JSP odi so JAVA
vo posledno vreme C# i ASP
i od ovaa gledna tocka nema nisto zaednicko pomegu
PHP, ASP, JSP (JavaServer Pages)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,030
Мислења
854,803
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно