Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Предлог за програма за бекап на телефон

Sparkplug folf

Gaining Experience
5 јануари 2021
309
233
Добар ден, барам програма која прави идентична копија на телефон. Би сакал да можам да направам копија идентична на оригиналниот и да ја чувам на компјутер, доколку престане да ми работи телефонот да направам рестор на друг. Благодарам однапред.
 

hipo

Practice makes perfect
27 јануари 2011
1.800
1.685
sistrum.mk
GDrive или iCloud, се подесува синхронизација и бекап прееку сетизи од телефонот. Не ти терба друга апликација.
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
4.014
5.216
Скопје
Веќе со години не сум пробал, ама на андроид практично тешко е да добиеш „имиџ“ од телефонот и да го вратиш. Можеби @ARMac што пиша, но мене на времето ми нема успеано и со рутиран телефон да го вратам исто како што било.

Од друга страна, iPhone преку iTunes на компјутер прави бекап и тој истиот бекап можеш да го вратиш на друг поддржан телефон после. Така правам при секоја промена на уред кај сопругата.
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.751
10.201
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Root и TWRP. Барем јас така правев бекап на времето.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.082
Мислења
974.214
Членови
35.390
Најнов член
lefkova.e
На врв Дно