• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог за професионална звучна карта ?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Noe

Intern
23 ноември 2007
106
2
Дали некој може да наведе или да се потруди да каже нешто за и околу , професионалните звучни картички. Да посочи некои производител што се издвојува. Јас лично имам чуено дека TerraTec имаат многу добри професионални картички. :bravo: :bravo: :bravo:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ете јас би ти предложил да разгледаш неколку модели:

1.ASUS Xonar D2
http://about.pricegrabber.com/searc...=47503440/search=ASUS Xonar D2 90YAA0211UAN00

2.Creative 70SB046A00003 Sound Blaster XFi Platinum Fatal1ty Champion Series Sound Card
http://computers.pricegrabber.com/sound-cards/m/36761580/

3.Creative X-Fi Elite Pro Sound Card
http://computers.pricegrabber.com/sound-cards/m/42506726/

4. PreSonus FIRESTUDIO Sound Card
http://www.shopping.com/xPO-PreSonus-FIRESTUDIO

Разгледај ги карактеристиките на горните. Јас би играл Creative!
http://mk.europe.creative.com/products/welcome.asp?category=1
:bravo::bravo:
 

DaRkSlidE

Intern
14 мај 2007
152
2
Имаш огромен избор на профи звучни картички, ама зависи за каква намена ти се. Ако сакаш добра звучна за игри, гледање филмови и сл. намена, сите горенаведени се добар избор. :bravo: А ако ти е за продуцирање музика..

TerraTec Phase 88:
http://audioen.terratec.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8

RME Hammerfall HDSP 9652:
http://www.rme-audio.de/en_products_hdsp_9652.php

Lynx L22 24/96/200 2 I/O PCI Card:
http://www.zzounds.com/item--LYNLYNX22

Има уште многу, да не набројувам! :rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Noe

Intern
23 ноември 2007
106
2
Да се надоврзам уште за еден предлог, каде би можел да ги најдам по скопјево картициве и дали воопшто ги имаат кај нас ? :ha:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

Noe

Intern
23 ноември 2007
106
2
Фалави многу за предлозиве мислам дека го направив вистинскиот избор што почекав :bravo:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Ако си заинтересиран за професионална опрема погледни на www.musicstore.com . Имаат застапник и за Македонија.
Имаат во Охрид е претставништвото, ама пази зошто имам еден другар купи гитара од таму цена 100 евра сосе трошоци 120 а тој што му ја донесе му зема 150. Затоа оди во Охрид претставништвото
 
  • Ја почнал/а темата
  • #16

Noe

Intern
23 ноември 2007
106
2
Фала фала поубава да си земе секој од вас :bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,268
Членови
29,471
Најнов член
DaDzoce
На врв Дно