• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог за Под-форумот "офф-топик"!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,453
1,243
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Предлог за отворање на под-форумот "офф-топик", бидејќи верувам некогаш и тој е потребен, посебно бидејќи има сигурно членови кои постираат само на IT.com.mk форумoт, еден од нив сум јас.

Се согласувам дека "офф-топик" делот е пре премногу искористен, и затоа имам предлог доколку повторно се отвори да има одредени рестрикции.
Во зависност од можностите би можело да биде на следниве начини:
- од 100 постови, максимум 5 постови да можат да бидат во "офф-топик" делот;
- во рок од еден месец да можат да се постираат до 5 постови во "офф-топик" делот и слични модификации;
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,370
29,002
kalco.ru
Абе сеа рестрикции глупости...треба некој да пази на тие рестрикции така да малце е комплицирано.
Едноставно нека се отвори и нека се постира најнормално или скроз не се избрише
:))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,453
1,243
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Не некој да пази на тие рестрикции, тоа да биде автоматизирано.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
или нека се исклучи postcount таму и да се тргне бројот на теми и одговори во прегледот на форумот

па кој колку сака нека постира таму
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
или нека се исклучи postcount таму и да се тргне бројот на теми и одговори во прегледот на форумот

па кој колку сака нека постира таму
Не се сложувам со ова.. Администрацијата мислам дека не го забрани тој дел само заради билдањето на бројот на постови, туку заради преголемото внимание на тој под форум. Не е битно дали тебе ти се важи постот напишан таму или не. Битното е што се посветува неверојатно големо внимание, место истото да се користи во ИТ делот.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Поради премногу зголемен интерест и непотребни и офф-топик теми во под-форумот "офф-топик" решивме на неколку дена или недели да го затвориме истиот.

Затоа малку chill од форумот офф-топик и да се концентрираме на работи поврзани со Информатичка Технологија.

Благодарам
IT.com.mk
:):)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
@fuUuUzZzZy кој е дојден тука за теми неповрзани со ИТ и за карање гледам има и такви членови, само нешто да напишат против администрацијата ова она тој и за тоа ке е тука

кој е дојден за ИТ дискусии за тоа и ке пишува
е сега зошто да не направи и по некој пост во таа секција
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,061
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно