1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за нов компјутер

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од CHIMPANZEE, 28 Март 2011.

 1. CHIMPANZEE

  CHIMPANZEE
  Gaining Experience

  361
  111
  23 Февруари 2011
  Машко
  Набрзо ке земам некоја нова машина,е сега сакам да е универзален,пошто ке ми треба и за работа но и за гејминг,цената ке биде горе/доле околу 30.000 сосе монитор,па еве предложете ми некој конфиг :)
   
 2. shifty

  shifty
  Модератор

  1,009
  1,316
  5 Септември 2009
  Monitor LCD 22" G2222HDL BenQ LED 5ms Wide DVI Цена: 7280 Ден. Гаранција: 36 месеци
  CPU AMD Athlon II X4 QuadCore 620 AM3 BOX Цена: 5270 Ден. Гаранција: 12 месеци
  MB J&W A880GM-D3 AM3 DDR3 1333MHz HD4250 128 Цена: 3795 Ден. Гаранција: 36 месеци
  DIMM 2GB DDR3 1600Mhz Kingston CL9 HyperX Blu Цена: 1270 Ден. Гаранција: 60 месеци
  DIMM 2GB DDR3 1600Mhz Kingston CL9 HyperX Blu Цена: 1270 Ден. Гаранција: 60 месеци
  Palit PCX GeForce GTS450 1GB DDR5 DVI/V/HDMI Цена: 5935 Ден. Гаранција: 24 месеци
  HDD 3.5" 500GB Hitachi SATA2 HDS721050CLA362 Цена: 2210 Ден. Гаранција: 36 месеци
  DVD RW +/- Samsung 22x Black SATA SHS223 Цена: 900 Ден. Гаранција: 24 месеци
  PSU 550W GlacialTech Intelligent Real Power Цена: 2195 Ден. Гаранција: 6 месеци
  ATX Midi Tower Case Hantol 2730 w/o PSU CE Цена: 750 Ден. Гаранција: /

  30.875 Ден. @ Anhoch
   
  1 person likes this.
 3. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  Моја препорака е да земеш некој Western Digital хард диск само да не е од green серијата. Инаку останатите делови за таа цена ти се топ.
   

Сподели

Вчитување...