• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог за MP3 плеер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
Здраво другари
Имате ли Мп3 плеер ? Со мемориска картичка да прима до 128гб?
од каде можам да нарачам во мк?
Ке се користи за спорт,трчање итн.
Благодарам однапред.
 
Последна промена:

psyman

Gaining Experience
30 март 2018
96
154
Имав вакво на времето. 128MB, сите песни спуштени од LimeWire или eMule со плус malware или ransomware, насловени:
linkin_park_numb_128kbps.exe, цел компјутер го кочев, мајка ми плачеше за изгубените слики по секој приморан формат, кајшот од татко ми ден денес памтам како болит ама зато In the end напамет ја знаев.

Anyway, 10/10 would buy again

mp3.png
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,833
9,266
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

Audiofil

Gaining Experience
28 октомври 2007
908
350
Здраво другари
Имате ли Мп3 плеер ? Со мемориска картичка да прима до 128гб?
од каде можам да нарачам во мк?
Ке се користи за спорт,трчање итн.
Благодарам однапред.
Од сите такви уреди пред 10 и повеќе години најдобри испаднаа iRiver и еден модел сеуште го имам.Но денес со оваа технологија на мобилните телефони без потреба ќе даваш пари за такво нешто бидејки 99% користат евтини аудио чипови колку само да се добие некаков звук.Ако сакаш да уживаш во звукот на мобилниот телефон ќе бараш марка и модел кој има вграден ESS Sabre или АК аудио чип во него.Јас за 80 долари од алиекспрес си купив LG V20 со вграден чип ESS Sabre.
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,440
2,286
Од сите такви уреди пред 10 и повеќе години најдобри испаднаа iRiver и еден модел сеуште го имам.Но денес со оваа технологија на мобилните телефони без потреба ќе даваш пари за такво нешто бидејки 99% користат евтини аудио чипови колку само да се добие некаков звук.Ако сакаш да уживаш во звукот на мобилниот телефон ќе бараш марка и модел кој има вграден ESS Sabre или АК аудио чип во него.Јас за 80 долари од алиекспрес си купив LG V20 со вграден чип ESS Sabre.
Или ќе си купи dongle dac. :)
 

Audiofil

Gaining Experience
28 октомври 2007
908
350
  • Ја почнал/а темата
  • #10

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
Јас вакво купив за 32.91 со поштарина но сега гледам дека продавачот ставил поштарина исклучиво преку Fedex:
Може помош купив од алиекспресс мп3 плајер
И на логото stuck не мрда дали постои некаков ресет да му се направи на уредот? Еве слика како изгледа
 

Атачменти

Audiofil

Gaining Experience
28 октомври 2007
908
350
Види во упатството или пробај ги сите комбинации со притискање на едно,две или повеќе дугмиња во исто време и да ги задржиш притиснати минимум 10 секунди како што има на мобилните телефони.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,520
Мислења
858,482
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно