1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за монитор

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од duga, 19 Јули 2019.

 1. duga

  duga
  Intern

  23
  8
  7 Март 2009
  Машко
  Здраво дечки! Како што вели во насловот имам потреба од нов монитор па убаво би било ако имате искуство или знаење за добар монитор кој можам да го купам кај нас.
  Мене лично ми се допадна DELL 27" U2719D UltraSharp LED Monitor како избор но би сакал да чујам мислења и опции од други.
  Приоритети:
  • До 450е
  • Достапен на лагер или по нарачка во МК
  • 2560 x 1440
  • добар контраст и color accuracy
  • eye protection feature + blue filter
  • viewing angles(low prio)
  Не ми е битно MS i refresh rate, не гејмам FPS(WoW и OW кежуалски од време на време), а по цел ден сум пред монитор па ми треба нешто што помалку ќе ми ги замара очите.
  Е сега има и муабети демек 100hz+ е исто подобро за очите но не сум имал можност да видам дали во пракса е стварно така, а и мислам дека ќе надмине буџет ако е некоја таква опција.
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  258
  192
  17 Јануари 2013
  Машко
  Дали би било лошо ако сега земам монитор и половина година стои воопшто неприклучен?

  Sent from my T10(E3C6) using Tapatalk
   
 3. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  922
  463
  5 Јуни 2007
  Машко
  Да, затоа што за половина година ќе го имаш истиот за помала цена.
   
  На Tenny му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...