1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за монитор

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од karpalak, 18 Мај 2019.

 1. karpalak

  karpalak
  Intern

  60
  10
  2 Декември 2018
  Па вака не се разбирам многу во монитори ако може некој предлог за монитор за гаминг. Да е 144хз или 240хз, резолуција 1080п и во случај да има G-SYNC. Ако знаете некои добри монитори пишете.
   
  Последна промена: 18 Мај 2019
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,395
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  H моделот е со G-Sync од мајка, HF моделот е со FreeSync, ама работи и со G-Sync (извор). 25", 240Hz, 1ms response time, 1080p резолуција, ваљда покрива се што бараш. Ако го немаат во Анхоч, пошто само на една локација го има, барај го од Макпетрол.

  Anhoch PC Market Online - Monitor 25" Dell Gaming AW2518HF 240Hz/ 1ms
   
 3. karpalak

  karpalak
  Intern

  60
  10
  2 Декември 2018
  тоа од макпетрол како е ? првпат слушам
  а и тешко дека пцто ке ми нигде 240хз у некоја игра,144хз би ми биле доволни
   
 4. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  901
  2,270
  12 oктомври 2014
  Машко
 5. karpalak

  karpalak
  Intern

  60
  10
  2 Декември 2018
 6. karpalak

  karpalak
  Intern

  60
  10
  2 Декември 2018
  Уште барам да не знае некој друг добар монитор?
   
 7. karpalak

  karpalak
  Intern

  60
  10
  2 Декември 2018
  Некој 144хз монитор ?
   
 8. karpalak

  karpalak
  Intern

  60
  10
  2 Декември 2018
  Никој не знае добар 144hz монитор?
   
 9. karpalak

  karpalak
  Intern

  60
  10
  2 Декември 2018

Сподели

Вчитување...