1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за монитор 1440p

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од imortel, 23 Мај 2019.

 1. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  91
  117
  18 Февруари 2012
  Машко
  Потребна ми е помош околу избор на монитор.
  Последново искуство со PG278QR премногу ме разочара.
  Веќе еден монитор вратив, чекам и вториов да го заменам во сабота и ако третиот не е во ред ќе барам чаре.
  Што значи потребен ми е backup plan.

  1. Буџет 36 000.
  2. Може да е TN или IPS.
  3. Mора да е минимум 144Hz.
  4. Пожелно е да е со G-Sync.
  5. Резолуција 1440p.

  Ви благодарам однапред.
   
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  916
  1,386
  13 Јануари 2014
  Машко
  Gaston, olikomerc и на imortel им се допаѓа ова.
 3. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  91
  117
  18 Февруари 2012
  Машко
  DELL Gaming 24” S2417DG Monitor
  Ова исто ми беше една варијанта пред Асусот. Го има во Макпетрол.
  Некој ина искуство со мониторов? Вака по нет ок ми изгледа.
   
 4. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  91
  117
  18 Февруари 2012
  Машко
  PG278QR го вратив во Сет ми ги вратија парите.
  Го купив мониторов што го линкна, и сакам да ти се заблагодарам за советот, подобри бои, Freesync работи исто како и Gsync, нема colorbleed, презадоволен сум.
  Благодарност до @fuzzjaw уште еднаш!
   

Сподели

Вчитување...