1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за лаптоп

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од Ljupco94, 15 Мај 2018.

 1. Ljupco94

  Ljupco94
  Gaining Experience

  130
  75
  4 Февруари 2012
  Машко
  Епа вака барам мислење од вас за следниов лаптоп, ќе го користам за гледање филмови најмногу, веб и битно ми е да има солидни звучници. Ако има нешто подобро од ова предложете ми, фала ви однапред. https://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=2_24&product_id=228038


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 2. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  838
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  За звучници не барај којзнае што на тостер од тој ценовен ранг, а и АМД некако не ме бендисва, не си го брукај аватарот :)
  Види во тој ценовен ранг има нешто со i3 процесор, пример Леново, плус Full HD дисплеј...
   
  Последна промена: 15 Мај 2018
  StalkeR, RoninMK и на Astro им се допаѓа ова.
 3. damil

  damil
  On your way to fame

  764
  811
  2 Јануари 2015
  Машко
  Прав е Трајче, очајна е резолуцијава....
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,145
  603
  2 ноември 2012
  овие два ги најдов во истиот ценовен ранг имаат 1080p резолуција и подобар процесор, а се откажуваш од рам твојов има 8 наспроти 4.
  Anhoch PC Market Online - Notebook Dell Inspiron 3567 i3-6006U/4GB/1TB/M430 2GB/DVDRW/15.6" Full HD/Ubuntu/Black
  Anhoch PC Market Online - Notebook Acer A315-51-34GF i3-6006U 4GB/1TB/15.6" Full HD/DOS/Black

  А малку поскап ако си во можност овој, многу повеќе добиваш тоест има далеку подобар и понов процесор и 8рам
  Anhoch PC Market Online - Notebook Lenovo V330-15IKB i5-8250U 8GB/1TB/Radeon 530 2GB/DVDRW/15.6" FullHD/FPR/Gray/DOS
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 5. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Јас би бирал само во права IT фирма која и го сервисира тоа што го продава... овие се од Аитоникс (поранешни ТДК)...
  LENOVO 320-15ISK, Black, 15.6 FHD TN AG(SLIM), I3-6006U. 8GB DDR4, 1TB, DVDRW, INT VGA, 0.3 MEGA WITH SINGLE MIC
  22.460,00 МКД
  LENOVO 320-15ISK, Gray, 15.6 FHD TN AG(SLIM), I3-6006U. 8GB DDR4, 1TB, DVDRW, Nvidia 920 GDDR5 2GB, 0.3 MEGA WITH SINGLE MIC
  25.064,00 МКД
  Мислам дека би можел да ти обезбедам и некој мал попуст на овие цени... пиши во ПП ако си заинтересиран
   
 6. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,508
  1,965
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Не знам кој ти е буџетот, но барај Lenovo со JBL звучници. Со фактот дека станува збор за звучници на лаптоп, звукот е одличен и доволно гласен.
   

Сподели

Вчитување...