1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за купување Xiaomi Router (3G)

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од toplel, 7 Февруари 2019.

 1. toplel

  toplel
  Gaining Experience

  414
  366
  18 Август 2016
  Машко
  Дечки имам потреба од Xiaomi рутер па одлукава ми падна за Xiaomi Router 3G (за сега). Барам предлози/сугестии за тоа од кај да го купам во МК или предлог страници/продавачи на интернет. Патем, доколку во ценовен ранг има нешто подобро слободно кажете да имам предвид.
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,087
  6,138
  27 Март 2014
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 3. toplel

  toplel
  Gaining Experience

  414
  366
  18 Август 2016
  Машко
  Добар предлог, дефинитивно ќе го имам предвид. Насочен бев кон Xiaomi 3G заради добриве критики по форумов, а и на интернет. Плус, доста солидни спецификации имат за разлика од другите во тој ценовен ранг. Од друга страна пак, треба да чекам скоро месец дена и не знам ни дали ќе треба царина да платам. Генерално барам рутер за да избегнам евентуален bottleneck со оптичкиот интернет. Фала ти на времето и предлогот!
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,087
  6,138
  27 Март 2014
  3G е добар на хардверско поле. Но фабричкиот шток софтвер е слаб и баговит. За да работи ОК, треба да се флешува со Падаван, нешто што за повеќето е но-сенс постапка. Затоа ти го препорачав Асус-от пошо е солидно парче за истата цена за која би го платил 3Г-то + евентуални царински давачки. Асус има доста добри решенија кога е вифи во прашање ! Ова е едно од нив. Истиот чипсет, само со 64мб рам меморија.
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. riki_staff
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  905
 2. Necromancer
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  993
 3. DrMTR
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  666
 4. gremlin

  Проценка Xiaomi MI Router 3

  gremlin, 29 Март 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  505
 5. Delicon

  Проценка Xiaomi Router 3G AC1200

  Delicon, 31 Јули 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  1,738
Вчитување...

Сподели

Вчитување...