1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за кулер на LGA775

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од G4M3R, 2 Јули 2012.

 1. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  605
  573
  26 Јуни 2012
  Машко
 2. tomi

  tomi
  Guru

  9,827
  9,078
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Доколку немаш во план да клокаш и слично а притоа ти треба ултра тивок кулер кој ке си ја брка својата работа ти препорачувам Vortex 752 околу 700-800 денари во сет компјутери го имаше. Перфектен за тие пари + многу тивок и добри температури за сток фрекфенции. Повеќе инфо на

  http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=2546
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,323
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ако веќе сакаш помоќен и добар кулер, јас препорачувам да собереш уште 300-400 денари и да си купиш Hyper 212+. Релативно тивок и моќен, за тие пари најдобар. Ќе ти брка многу работа за moderate оверклок или за stock тивка и ладна машина, и како таков ќе ти остане и за во иднина.
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 4. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  605
  573
  26 Јуни 2012
  Машко
  @tomi Искрено планирам малце и да клокам:),е сега таков кулер за 1000-ка неверувам дека ќе најдам што ќе успее доволно да го лади процесорот дури и под оверклок...Најверојатно ќе го земам овој ти што го преложи.А можна е опција и на старо ако има некој случајно што му фаќа прашина да ми го шитне.
   
 5. tomi

  tomi
  Guru

  9,827
  9,078
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Hyper212+ Нема во сет проверено едино да го побарас Phenomen од форумов пиши му пп он неговиот го продаваше за 1200 денари од мене го купи. Одлично сочуван е кучерот а и за парите е екстра
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 6. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  605
  573
  26 Јуни 2012
  Машко
  A колку е тој Hyper 212+ на ново од продавница?
   
 7. tomi

  tomi
  Guru

  9,827
  9,078
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  едно време беше 1800-2000 ама сега го немаат ни тој ни ево то
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,323
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Не бе 2000...За 2500 се зема Hyper 612. Јас всушност таков си купив, доста е помоќен од Hyper 212...
   
 9. tomi

  tomi
  Guru

  9,827
  9,078
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Уфффф добро изгледа мајке ми.
   
 10. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  605
  573
  26 Јуни 2012
  Машко
  A што викате за Contac 21?Околу 1200ден е...
   
 11. tomi

  tomi
  Guru

  9,827
  9,078
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  не е лош ке ти заврши работа
   
 12. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,891
  1,463
  10 Август 2010
  Машко
  gOJDO, околу 2 иљадарки е Hyper212+. Јас го земав последниот минатото лето за 1.490, а оваа пролет поминав во Сет со другар ни рекоа 2к и не го земавме. (ама може спуштиле од тогаш, незнам)

  +1 за Vortex 752, ако не клока.

  edit: на онлајн ценовникот на Сет, не го глеам 212+, само 212 Ево
   
 13. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,067
  4,355
  28 oктомври 2008
 14. poljakot

  poljakot
  Gaining Experience

  136
  82
  20 oктомври 2010
  Машко
  hyper tx3 890 den u set
   
 15. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  605
  573
  26 Јуни 2012
  Машко
  Да,се поразмислив да додадам уште 300ден и да го земам тој.Само се продаваат ли посебно кулери ама исти како на овој contac29?Мислам дека можеше да се додаде уште еден кулер...
   
 16. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,713
  30 Мај 2010
  Може да се додаден, ама не знам дали ќе најдеш ист.
  Побарај во Нико.
   
 17. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,067
  4,355
  28 oктомври 2008
  Цената му е 480 денари на кулерот екстра. Јас го користам на i5-2500k, и мислам дека нема да ти треба.
   

Сподели

Вчитување...