1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Предлог за игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Goran995, 9 Февруари 2020.

1. The_EvilLord

The_EvilLord
    Gaining Experience

163
    85
    26 oктомври 2019
    Машко
    одма префрлај се на другите 2

Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација

На Goran995 и Gaston им се допаѓа ова.
  2. Gaston

Gaston
    Unstoppable

1,465
    2,678
    9 Февруари 2011
    Првата и втората се топ. Третата не толку...

На omegaRED му/ѝ се допаѓа ова.
  3. spiritBreaker

spiritBreaker
    Unstoppable

2,867
    3,290
    27 oктомври 2015
    Машко
    g4m3R
    Doom Eternal. кракната само шо излезе, зато шо некој идиот заборавил DRM да стави на пакетот...ја има на замунда, CODEX верзијата, се симнува, се инсталира, се копира CODEX содржината на фајловите и само се блокира играта да нема пристап до надвор и то е то. изиграв едно 6-7 сати (само денеска после инсталација!) и е добра како и шо беше 2016 - ката.

Shadow of the Tomb Raider - ме разочара до некаде зато шо ко ќе поминиш 60% од играта, завршува приказната... и после е само онака бесцелно извршување на мисиите. И Rise of the Tomb Raider некако ми беше слична, ама барем таму ко ќе стигниш до ~ 80% од играта, тогаш завршува главната приказна.

Остатокот од времето го пополнувам со фриленс проекти.

На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Goran995

Goran995
    On your way to fame

338
    524
    16 ноември 2019
    Машко
    ИТ
    Добро, какви се овие глупости со RPG елементите во Rise of the Tomb Raider? Истото како со Wolfenstein: Youngblood.

Да собирам грмушки, печурки, ГНЕЗДА... Х'к, пу!

На Weeaboo му/ѝ се допаѓа ова.
  5. TheMarshal

TheMarshal
    Practice makes perfect

672
    1,035
    3 Јануари 2019
    Машко
    Абе поновите Tomb Raider везе си немат. Барем мене ми немаат привлечено внимание да ги играм. Тепај карантинско време у други игри.

6. xhktw

xhktw
    Practice makes perfect

1,228
    1,289
    2 Август 2009
    AC: Odyssey

Прилично интересантна излезе, ме изненади. Штета што губам мотивација да бркам side quests од кога ќе завршам главни мисии, играва има премногу. Може барем тоа култот да се дотепа уствари :)

На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Derof

Derof
    Intern

106
    47
    16 Јануари 2016
    Машко
    Има некој добри side quests.

8. Goran995

Goran995
    On your way to fame

338
    524
    16 ноември 2019
    Машко
    ИТ
    Ја избришав Shadow of the Tomb Raider после 10% изиграни. Се откажав на "мисијата" кога беше девојче. Ми здосади веќе серијалот, имав 0% желба да продолжам да играм.

Во меѓувреме ја инсталирав Watch Dogs 2.
    Интересна, но некако првиот дел ми беше баш WOW и иновативен, ова ми е „веч виџено“. Овој е многу повеќе GTA стил... што ме нервира. Не заради тоа што ја нејќам GTA, туку некако не ми е оваков вид на игра за таков стил. Треба повеќе скриптирана и closed-world, по мене.
    Не ми се верува дека ќе ја завршам, ќе отиде и оваа у канта веројатно.

9. deadpool

deadpool
    Intern

39
    24
    31 Декември 2018
    Изиграј ја Control.

На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Goran995

Goran995
    On your way to fame

338
    524
    16 ноември 2019
    Машко
    ИТ
    Ја инсталирав пред малку, интересен концепт. A Watch Dogs 2 отиде во аут.

11. dariuus

dariuus
    Gaining Experience

34
    53
    19 ноември 2018
    Машко
    Tomb Raider ( 2013 ) , Rise of the Tomb Raider & Shadow of the Tomb Raider сите 3 се топ предобри и сите Assassin's Creed посебно новите Odyssey , Origins

12. DarthJe5us

DarthJe5us
    Practice makes perfect

1,613
    1,228
    2 Јануари 2012
    Ова не се РПГ елементи туку се гејм филери, да се пополни време затоа што е тапа играта.

13. Goran995

Goran995
    On your way to fame

338
    524
    16 ноември 2019
    Машко
    ИТ
    Скоро ја превртев Control, го изгледав крајот на YouTube и ја избришав. Ме изнервира претпоследната мисија (последна е таа после credits, кога разнесуваш пошта), односно делот кога треба да се "исчистат" тие антените што го држеа Хедронот. После 7-8 умирања и враќањето скроз од последниот checkpoint заради ПРЕГЛУПАТА механика за зачувување ја одјебав играва и го догледав крајот на Јутјуб.
    Ја играв баш chill, една мисија на ден, а ова ме изнервира скроз.

Добра идеја, добра реализација, одлична замисла, одлично аудио и атмосфера. Исто и контролите се солидни. Графиката исто добра, интересна замисла со левитација и телекинеза како оружја.

Не ми се допаднаа ПАК РПГ елементите (добро, што ку*ац е со игриве во последно време: Wolfestein, Tomb Raider, па и оваа). Skill points, собирај глупости по мапата и вози Мишко.

И за крај - играва ја има најлошата имплементација на save game. Јас разбирам дека требаат чекпоинти низ мапата за fast travel (во повеќето мисии ги немаше NPC-њата ако си ги убил, ама те убиле во меѓувреме и те вратило назад до последен чекпоинт и само претрчуваш, но ова го немаше во Хедрон мисијата) ама ЗОШТО побогу ме враќаш назад, а сум прешол 80% од последниот чекпоинт до наредниот, ЗОШТО? Значи не зборам за изгубено време од 5 минути, некои мисии траат и пола час! Не ви текна quick auto save измеѓу? Не, а? Х'к, пу!

7/10 заради мизеријава погоре. И РПГ срањето.

На Weeaboo му/ѝ се допаѓа ова.
  14. -={K-O-R-U-N}=-

-={K-O-R-U-N}=-
    Practice makes perfect

1,663
    1,758
    6 ноември 2012
    Машко
    Мрежен администратор, IT, BTC
    Git gud.

Сподели

Вчитување...