1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Предлог за игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Goran995, 9 Февруари 2020.

1. TheMarshal

TheMarshal
    On your way to fame

430
    609
    3 Јануари 2019
    Машко
    Уште една препорака, "Ghost Busters: Remastered" е одлична игра и доста добра за тепање време. Ако сте фанови на првиот филм, играва е must-play.

На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. The_EvilLord

The_EvilLord
    Gaining Experience

154
    83
    26 oктомври 2019
    Машко
    Следно играј ги tomb raider деловите.Ни јас не сум ништо посебно задоволен од Hitman општо гледано на цел серијал.Ако сакаш добра авантура Tomb Raider тие 3 дела што ти ги пишав тепај ги по ред.Фасцинантна игра од секој аспект е тоа од приказна до комбат до гејмплеј до графика до се

На icemaher и Goran995 им се допаѓа ова.
  3. Goran995

Goran995
    Gaining Experience

295
    477
    16 ноември 2019
    Машко
    ИТ
    Ја "превртев" и Wolfestein: The New Order... и за цело време додека ја играв имав некое чувство дека сум ја играл некогаш. Дури кога дојде онаа битката со големиот робот во Лондон - ми светна дека сум ја изиграл кога излегла ццццц

Ја инсталирав NFS: Heat. Како за почеток ОК делува, натака што знам...

xhktw, PC_GAMER, TheMarshal и на уште 1 им се допаѓа ова.
  4. The_EvilLord

The_EvilLord
    Gaining Experience

154
    83
    26 oктомври 2019
    Машко
    Би сакал повеќе искуства за nfs.На мисла сум да ја симињам ама не знам дали и колку е добра.Некако цел серијал после most wanted е отиден у к****ц.Се изгуби смислата со интересна приказна и луди едити на колите,некако сосема друг правец фати играта

Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација

На mkgunner му/ѝ се допаѓа ова.
  5. xhktw

xhktw
    Practice makes perfect

1,191
    1,203
    2 Август 2009
    Јас ја изиграв само што излезе. Дефинитивно многу подобра од Payback, и според мене најдобрата NFS игрица што излегла последниве неколку години. Ако те привлекуваат тркачки игрици со аркаден карактер, дефинитивно би ти препорачал да ја изиграш. Handling-от е каде каде среден и мислам дека за првпат после доста време, има доста "реалистична" контрола врз колата и игра улога дали е AWD, RWD или FWD. Keep in mind дека кога кажав реалистична го зборам во контекст на аркадна игрица, немој да очекуваш дека е на ниво на Forza/Assetto Corsa и слично.

Исто така мислам дека за првпат имаат доведено и engine swaps, каде што на твојот гољф кец гетеи можеш да му ставиш forged rotary мотор, и да осетиш сензацијата на брзина (што според мене е МНОГУ подобра него ли на Форца, каде што возиш 350 km/h а се осеќаш како да возиш 40 на партизанска) слична на онаа кога возбуден таксист те има враќано пијан дома во 4:30 сабајле.

Стори лајнот е малку мех и вештачки според мене, и дефинитивно ПРЕМНОГУ краток. Дефинитивно можеле малку повеќе да се потрудат околу ова, али it is what it is. Ок толку.

На The_EvilLord му/ѝ се допаѓа ова.
  6. The_EvilLord

The_EvilLord
    Gaining Experience

154
    83
    26 oктомври 2019
    Машко
    Ипак ќе и дадам шанса ќе ја симнам.Јас општо од nfs сум разочаран затоа што underground,underground 2 i most wanted мислам дека се најиграни тркачки игри со коли на сите времиња.Најмногу мерак ми е кога правам надоградба на колата визуелно и перформансно,што во многу nfs игри од последните е тој дел доведен на минимум а токму по тоа сите ја памтиме nfs како игра.Не сум некој голем љубител на коли,али како првите nfs не е ни една наваму.Најголемо разочарување ми беше the run,најголема утка nfs што некогаш ја направиле според мене.Не си прв што дал позитивно мислење за последната,како што реков ќе и дадам шанса

На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
  7. DelphiUser

DelphiUser
    Practice makes perfect

1,145
    1,146
    2 Март 2011
    Машко

На DennyMK, gOJDO, igor_igor и уште 3 други им се допаѓа ова.
  8. Goran995

Goran995
    Gaining Experience

295
    477
    16 ноември 2019
    Машко
    ИТ
    Ја свртев NFS: Heat, барем главната приказна.

Самата приказна - meh, игривоста - добра. ОК игра за пуштање мозок на пасење. Системот за дрифт им е добра идеја.
    Многу непотребни collectibles кои можеле да ги стават како награда после рандом трка (фламинга, бои/винили, брзински чекпоинти, билборди). Така ќе имаш и инспирација да возиш трки, не да одам по мапата и да собирам е*ани фламинга, не е ГТА 6 ова. Тотално непотребни side story ликови (и трките).

Наредно за играње - "But, can it run Crysis?"

boro1, The_EvilLord и на Ragnar им се допаѓа ова.
  9. mkgunner

mkgunner
    Gaining Experience

195
    102
    29 oктомври 2008
    Машко
    ИТ сервисер
    Да не ме сфатиш погрешно, ама незнам како физиката и хендлингот ви се допаѓа кога еве на пример возиш со 250 на саат, креваш рачна и колата се укопува во место, или два пати на туража за дрифт? WTF
    UG2 и MW се ненадминливи од секој аспект, ништо послеовие две не е вредно за коментар

Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација

gego, Astro и на Tenny им се допаѓа ова.
  10. The_EvilLord

The_EvilLord
    Gaining Experience

154
    83
    26 oктомври 2019
    Машко
    Добра идеа ти е крајсис.Ќецот изгледа боље од многу игри денес,а за 2ката и 3ката да не праиме муабет
    Тие 2 за разлика од ќецот имаат боље гејмплеј боље графика боље се,така што ако ти се свиѓа ќецот на другите 2 очекувај саундтрак на телефонот да мењаш,постери да нарачуваш итд.

На PC_GAMER и Goran995 им се допаѓа ова.
  11. Goran995

Goran995
    Gaining Experience

295
    477
    16 ноември 2019
    Машко
    ИТ
    Ја поминав Wolfenstein: The Old Blood. Интересна и некако ми се виде пократка од The New Order.

Crysis кецот ја оставив на пауза додека стигне мониторот.

На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
  12. TheMarshal

TheMarshal
    On your way to fame

430
    609
    3 Јануари 2019
    Машко
    Да, доста пократка е The Old Blood.

13. The_EvilLord

The_EvilLord
    Gaining Experience

154
    83
    26 oктомври 2019
    Машко
    Продолжи со wolfenstein или ако ти треба пауза испукај ја spec ops the line,ќе ти се свиѓа многу

На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. TheMarshal

TheMarshal
    On your way to fame

430
    609
    3 Јануари 2019
    Машко
    Ги имам сите свртено освен Young Blood.

Specs Ops: The Line мислам дека ја имам изиграно на PS3 пред дого време. Топ игриче.

15. The_EvilLord

The_EvilLord
    Gaining Experience

154
    83
    26 oктомври 2019
    Машко
    Да да,мислам дека на сите ќе им се свиѓаат тие игри.Класика пукање со добри приказни.Иначе youngblood мн позитивно ме изненади,огромен фан сум на wolfenstein општо.Пред се одлично е оптимизирана,друго има доста добри ефекти и интересна приказна која е поврзана со претходните делови

На PC_GAMER му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Goran995

Goran995
    Gaining Experience

295
    477
    16 ноември 2019
    Машко
    ИТ
    Ја поминав и Wolfenstein II: The New Colossus, одлична.

Во меѓувреме попукав малку и CS: GO, ама ќе ја инсталирам сега Youngblood...

На The_EvilLord и TheMarshal им се допаѓа ова.
  17. The_EvilLord

The_EvilLord
    Gaining Experience

154
    83
    26 oктомври 2019
    Машко
    Еден куп не изиграни игри имаш,не се труј со cs go,dota и ред такви глупости

18. Goran995

Goran995
    Gaining Experience

295
    477
    16 ноември 2019
    Машко
    ИТ
    Инсталирана Youngblood, изиграв 25% и ќе ја избришам.

Убав дизајн на Париз... и тоа е тоа. Ретардирана сестра со мозок како грашок (седи до тебе, ти и се дереш да ти помогне, она се дере Wait for me, sis и ништо не ти помага), многу глуп co-op концепт. Па измислиле level-и на непријатели, па ова оружје не му делува, ај со другото пробај. Па измислиле ability points за се и сешто. Да, имаше и претходно, но само за upgrade на оружјето, ова е СМЕЧЕ. Па измислиле side missions, абе секако. Преретки auto save, а тргнале рачен. Мрш.

Ова не е Wolfenstein, ова е ОБИД за некаква си модернизација на играта со глупи концепти.
    1/5 (кецот е заради графичкиот дизајн).

@The_EvilLord - CS: GO е ИГРИШТЕ за очајниот обид од игра погоре. Читерите таму помалку нервираат од ментално-хендикепираната сестра во Youngblood која наводно ти помага. Можеле да стават експлозивни врвки за обувки наместо сестра, повеќе би било употребливо.

Последна промена: 17 Март 2020
    На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
  19. The_EvilLord

The_EvilLord
    Gaining Experience

154
    83
    26 oктомври 2019
    Машко
    Youngblood има потежок концепт за разлика од другите делови затоа и се разликува.Другите делови се класични шутери со драматична приказна,додека во youngblood има rpg елементи.Елементи за updrages на карактер,на оружја и слично.Side quest мисиите се ставени со цел за grinding,играта има повеќе босови него ли другите делови каде што босовите се класифицираат според level.Не е најдобрата wolfenstein,меѓутоа мене што ме натера да ја изиграм целосно е тоа што серијалот го играм од 2008 или 2009 година (не знам точно првиот дел кога искочи),и приказната е перфектно и драматично споена низ деловите.Сега тепај ги tomb raider деловите,од нив нема да си разочаран.За тие глава ставам на трупец,ако не ти се свиѓаат ке ми кажеш кај живееш ти доаѓам дома доброволно да ме развалиш од ќутек и да си се вратам :D:D

mkgunner, Astro и на Goran995 им се допаѓа ова.
  20. DACIA

DACIA
    Gaining Experience

80
    99
    5 Јули 2015
    Машко
    Дечки предложете игра во стилот на open world RPG како Witcher 3, и GTA 5, во синглплеј форма, да ја отепам досадава додека трае лудницава во светов.

21. ARMac

ARMac
    Орган

6,368
    7,348
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Just Cause 2, 3 и 4
    Red Dead Redemption 2
    Dragons Dogma DA
    Skyrim
    Mad Max
    Dragon Age Inquisition
    AC Origins
    AC Odyssey
    Fallout New Vegas
    Fallout 4
    Batman Arkham Knight / arkham city

На Weeaboo му/ѝ се допаѓа ова.
  22. Goran995

Goran995
    Gaining Experience

295
    477
    16 ноември 2019
    Машко
    ИТ
    Хахахах не си нормален хахах

23. crcic

crcic
    Gaining Experience

374
    197
    2 Април 2014
    дали после god of war ви се има бендисано некоја друга игра? али пазете, јас не сум гејмер, јас имам изиграно 4-5 игри во животов мој, а имам 40 години. али после god of war што и да пробам ништо не ме бендисува. па ако може да ми препорачате некоја? али да немаат пукање со пушки мене ми е ужасно тешко да ја контролирам метата со џоистик. како за пример игри што ги имам играно и завршено се legacy of kain, wolfenstain или return to castle wolfenstein, indiana jones али сите овие игри се стари околу 20 години :) па нешто во тој стил, значи, авантура, supernatural, мистерија и нормално тепање и насилство. :) можеби vitcher?

24. ARMac

ARMac
    Орган

6,368
    7,348
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Dante's inferno е во тој стил xbox/ps

На crcic му/ѝ се допаѓа ова.
  25. Goran995

Goran995
    Gaining Experience

295
    477
    16 ноември 2019
    Машко
    ИТ
    Ја изиграв Tomb Raider (2013) деновиве.

Аууу, браво браво, тотална 10/10!!! Немам зборови, ме држеше напет додека ја играв.

Сподели

Вчитување...